Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów UPP

1 kwietnia Ministerstwo Edukacji i Nauki podało nazwiska 432 laureatów Stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla studentów na rok akademicki 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wśród nagrodzonych studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazło się czterech studentów kierunku weterynaria oraz studentka ekonomii.

 

 

W tej edycji rektorzy przedstawili ministrowi 944 wnioski o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022. Stypendium otrzymali najlepsi studenci  reprezentujący niemal wszystkie (46 z 47) dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureatami z Uniwersytetu Przyrodniczego zostało aż czterech studentów kierunku weterynaria: Julia Grabska, Mateusz Hetman, Kacper Konieczny i Julia Maria Puchalska oraz studentka kierunku ekonomia Joanna Maria Łukasiewicz.

Wnioski ocenione zostały przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców. Zespół liczył 47 członków reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.

 

Szczegóły i dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogloszenie-wynikow-postepowania-w-sprawie-przyznania-stypendiow-ministra-edukacji-i-nauki-dla-studentow-na-rok-akademicki-20212022  

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY