Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Trzech naukowców UPP laureatami piątej edycji konkursu MINIATURA 5 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Trzech naukowców UPP laureatami piątej edycji konkursu MINIATURA 5

Narodowe Centrum Nauki opublikowało pierwszą listę rankingową konkursu MINIATURA 5, na której znalazło się 58 działań naukowych o łącznej wartości ponad 2,3 mln zł. Do finansowania zakwalifikowały się projekty trzech naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych.  O przyznanie środków mogą starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2009 r, nie kierowali i nie kierują realizacją  projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.

Laureatami konkursu MINIATURA 5 są:

• dr Mariusz Malinowski z Wydziału Ekonomicznego - tytuł projektu „Sytuacja finansowa jednostek samorządu terytorialnego a poziom życia mieszkańców”,
  • dr inż. Karolina Jarzyniak z Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii - tytuł projektu „Wykorzystanie systemu CRISPR-Cas9 w celu wyłączenia wybranych genów kodujących transportery MATE u Lotus japonicus”,

• dr inż. Joanna Jaskuła z Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej - tytuł projektu „Analiza wpływu cech morfologicznych koryta na przestrzenne zróżnicowanie stężeń pierwiastków ziem rzadkich w osadach dennych rzek nizinnych o różnym stopniu przekształcenia”.

W piątej edycji Konkursu finansowanie w poszczególnych grupach nauk wygląda następująco :

• nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce: 18 działań o wartości 541 761 zł
  • nauki ścisłe i techniczne: 18 działań o wartości 740 827 zł
  • nauki o życiu: 22 działania o wartości 1 051 860 zł

Lista rankingowa https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/lista_rankingowa_nr_1_miniatura_5.pdf

Rzeczniczka prasowa UPP