Wszystkie Aktualności

KOMERCJALIZACJA PATENTÓW NA PRIOBIOTYKI I EUBIOTYKI – UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU PODPISAŁ UMOWY SPRZEDAŻY

Podpisane zostały umowy sprzedaży na komercyjne wykorzystanie pięciu technologii opracowanych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się 3 grudnia 2019 roku w sali senatu Collegium Maksimum, a swoje podpisy złożyli: rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul, dyrektor Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich prof. dr hab.

Diamentowe granty dla wybitnych studentów

W tegorocznej, ósmej, edycji konkursu Diamentowy Grant ponad 17 milionowe wsparcie otrzymało 85 projektów, których autorami są studenci bądź absolwenci studiów licencjackich prowadzący badania naukowe.

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE W MIĘDZYNARODOWEJ ATMOSFERZE

Już po raz kolejny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zorganizowany został event Compettion Day, który zgromadził studentów polskich i zagranicznych z poznańskich uczelni. Wydarzenie odbyło się w ramach programu „Culture Your Study”, zainicjowanego przez prof. dr. hab. Jean Diatta, Pełnomocnika Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ds. Studentów z Afryki.

Konferencja w ramach projektu Bachelor & Meister

W dniu 25 października 2019 roku odbyła się międzynarodowa konferencja na temat ,,Innowacyjne metody kształcenia szansą na rozwój kadr MŚP”, zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu wraz z Parlamentem Hanzeatyckim oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu w ramach Projektu Bachelor & Meister.

TYTUŁ DOKTORA HONORIS CAUSA DLA PROF. DR. HAB. PIOTRA TRYJANOWSKIEGO

25 listopada 2019 roku powiększyło się grono profesorów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy otrzymali najwyższą godność akademicką. W tym dniu dyplom doktora honoris causa Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze  (Czech University of Life Sciences) odebrał prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, dyrektor Instytutu Zoologii UPP.

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Symbolem Synergii Nauki i Biznesu 2019

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał tytuł Symbol 2019 w kategorii synergia nauki i biznesu. Program prowadzony jest od 9 lat przez redakcję dwóch niezależnych dodatków – „Monitora Rynkowego” dystrybuowanego z „Dziennikiem Gazetą Prawną” oraz „Monitora Biznesu” dystrybuowanego z „Rzeczpospolitą”.

Jesienne spotkania sadownicze w R-SGD Przybroda

19 listopada 2019 roku w Rolniczo - Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda, odbyło się seminarium sadownicze, zorganizowane przez R-SGD Przybroda oraz firmę SynthosAgro przy współpracy Koła Sadowników Wielkopolskiego Związku Ogrodniczego. Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji sadowniczej oraz przedstawienie szerokiej gamy środków ochrony roślin firmy SynthosAgro.

XXXIV POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

27 listopada 2019 roku odbyło się XXXIV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przed rozpoczęciem obrad JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul złożył wyrazy uznania i wręczył listy gratulacyjne z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora: prof. dr. hab. Mirosławowi Mleczek (Wydział Technologii Drewna), prof. dr hab. Magdalenie Rudzińskiej (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu),  prof. dr hab. Izabeli Szczerbal (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach). List gratulacyjny odebrał również prof. dr hab.

II Ogólnopolska Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię

W dniach 23-24 listopada 2019 roku w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Dojazd 11 odbyła się II Ogólnopolska Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię. Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Studentów Biotechnologii OPERON przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Podczas konferencji świętowano również 20-lecie KNSB OPERON. Z tej okazji przed budynkiem Biocentrum posadzono klon i nazwano go „Klon Operon”.