Wszystkie Aktualności

JESIENNE LEKCJE FESTIWALOWE 2018 NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM W POZNANIU

W dniach od 12 października do 2 grudnia naukowcy z 11 jednostek przeprowadzili 21 warsztatów.

12 października - dr inż. Wojciech Andrzejewski z Zakładu Rybactwa Sródlądowego i Akwakultury Instytutu Zoologii WMWNZ przeprowadził cztero godzinne warsztaty w Szkole Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka w Poznaniu. Zapoznał młodzież z morfologią raka. Następnie pokazał żywe raki i nauczył młodzież jak je klasyfikować i rozpoznawać. Uczniowie wzięli także udział w identyfikacji gatunków rodzimych i obcych.

WAŻNY GŁOS PRZECIWKO OBECNOŚCI PSEUDONAUKI NA UCZELNIACH

Zachęcamy do zapoznania się z Listem otwartym Niezależnego Zrzeszenia Studentów w sprawie obecności pseudonauki na uczelniach. To godna zauważenia próba przełamania bezsilności, ale i bierności środowiska naukowego w walce z pseudonauką. Inicjatywa będąca wyrazem troski młodych ludzi o prawdę, która winna być fundamentem wychowania.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

UPP NA NARODOWEJ WYSTAWIE ROLNICZEJ

Przedsięwziecie miało ukazywać postęp i przemiany, jakie dokonały się na polskiej wsi w trakcie ostatnich 100 lat. W uroczystości otwarcia Wystawy wziął udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który podkreślił rolę mieszkańców wsi w rozwoju Polski. Na MTP obok tradycji i dziedzictwa kulturowego prezentowane były również najnowocześniejsze osiągnięcia polskiego rolnictwa.

JA – PRZEDSIĘBIORCA WARSZTATY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA STUDENTÓW

Projekt „JA-PRZEDSIĘBIORCA” obejmuje cykl trzech spotkań trwających łącznie 9 godzin w trybie 3-dniowym, poświęconych tematyce przedsiębiorczości i budowania postaw przedsiębiorczych wśród studentów. Pierwszy z warsztatów odbył się 29 listopada br., kolejne spotkania odbędą się 6 i 13 grudnia br. , a ich tematyka to:

XXIII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podczas posiedzenia Senat podjął uchwały w sprawie: szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego na lata 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023 oraz szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów konkursów ogólnopolskich.

O NIEPODLEGŁOŚCI PODCZAS GALI UPP

W Auli Nova, Akademii Muzycznej w Poznaniu 24 listopada rozbrzmiały polskie pieśni i zobaczyć można było tańce towarzyszące Polakom w różnych okresach walki o niepodległość. Zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zaproszeni goście poprzez taniec, muzykę i śpiew wprowadzili widzów w klimat epoki a narracja koncertu przypomniała o zdarzeniach przełomowych w naszej historii.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Tablica dedykowana jest profesorom Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którym nadany został tytuł doktora honoris causa innych uczelni. To wyraz uznania osiągnięć i dumy z profesorów UPP, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł i stanowią o randze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP