Wszystkie Aktualności

Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym UPP

Wydarzenie dedykowane było uczniom szkół średnich, województwa wielkopolskiego, z którymi WE-S podpisał umowy partnerskie. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem szkół – swój udział zgłosiło 820 uczniów oraz 50 nauczycieli z 24 placówek będących partnerami Wydziału. Gościliśmy dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz zarząd firmy partnerskiej WE-S z następujących jednostek:

WYSTAWA INSYGNIÓW REKTORSKICH W MUZEUM ARCHIDIECEZJALNYM

W dawnej siedzibie Akademii Lubrańskiego prezentowane są insygnia rektorskie poznańskich uczelni:

• Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
  • Uniwersytetu Artystycznego
  • Uniwersytetu Ekonomicznego
  • Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
  • Uniwersytetu Przyrodniczego
  • Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego
  • Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego
  • Politechniki Poznańskiej

DRUGIE SPOTKANIE DOTYCZĄCE WDROŻENIA USTAWY PRAWO O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM I NAUCE

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul  przedstawił stan realizacji kalendarium wdrażania ustawy oraz nakreślił ramy obecnego funkcjonowania Uczelni w poszczególnych obszarach: badań naukowych, kształcenia, mobilności akademickiej oraz współpracy międzynarodowej i krajowej. Przedstawione zostały również koncepcje struktury organizacyjnej UPP w świetle nowej ustawy, jako propozycje do dyskusji o przyszłości uczelni. W dalszej części spotkania Przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. przygotowania projektu nowego Statutu UPP, prof.

DZIEŃ BEZ OLEJU PALMOWEGO NA UPP

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Oleju Palmowego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się na cykl wykładów zatytułowany „Olej palmowy - fakty i mity”. Spotkanie otworzył Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy, na którego to wydziale wraz z Wydziałem Nauk o Żywności i Żywieniu UPP od 2017 roku prowadzona jest akcja „NIE JEM PALMOWEGO - CHRONIĘ ORANGUTANY!”. Celem przedsięwzięcia jest edukacja w zakresie problematyki oleju palmowego i ograniczania spożycia produktów zawierających olej palmowy.

NAGRODY DLA ABSOLWENTÓW UPP

Przekazane zostały również na ręce studentów i doktorantów dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

XXV POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Wręczone zostały również doktorantom i studentom dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

W dalszej części posiedzenia podjęto uchwałę w sprawie warunków i trybu rekrutacji na stacjonarne studia drugiego stopnia na nowo utworzony kierunek żywienie zwierząt, na rok akademicki 2018/2019.

EMERYTOWANI PRACOWNICY NA TRADYCYJNYM SPOTKANIU NOWOROCZNYM

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza część oficjalna odbyła się w auli. Rektor UPP prof. dr hab. Jan Pikul przedstawiając dokonania minionego roku wskazał sukcesy i osiągnięcia pracowników oraz zaprezentował kierunki rozwoju Uniwersytetu. Po złożeniu życzeń noworocznych, JM Rektor poprosił pana Pawła Antkowiaka o wspólne odśpiewanie kolęd „Wśród nocnej ciszy” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Noworoczne spotkanie to dobra okazja do podsumowań i  refleksji oraz podjęcia nowych wyzwań – rozpoczął swoje przemówienie Rektor UPP prof. dr hab. Jan Pikul - Powitajmy zatem Nowy Rok 2019 z radością i optymizmem, szczególnie dlatego, że będzie to dla nas rok bardzo ważny. Nadchodzący rok będzie dla całego Akademickiego Poznania rokiem jubileuszowym, szczególnie podkreślającym rangę szkolnictwa wyższego.

PÓŁMARATON Z OKAZJI 100-LECIA UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO

O jubileuszowych planach, obchodach i aktywnościach w poznańskim półmaratonie poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7.01. br.  Jędrzej Solarski – Z-ca Prezydenta Miasta Poznania z radością przywitał w gronie współorganizatorów poznańskie uczelnie i podkreślił, że wzajemna współpraca niewątpliwe dodaje nową cegiełkę w organizacji poznańskiego biegu.

Spotkanie Wigilijne

Uroczystosć wypełniło wspólne kolędowanie i wzajemne składanie życzenia. Prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP oraz Marek Klimecki, Kanclerz UPP dziękowali pracownikom za miniony rok wspólnej pracy i życzyli wszystkim spokojnych, zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP