Wszystkie Aktualności

O HORTITERAPII NAUKOWO I PRAKTYCZNIE

“Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne” pod tym tytułem 20 sierpnia 2019 r. odbyła się już po raz czwarty konferencja naukowa na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Program konferencji obejmował zagadnienia poprawy zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a także relacji społecznych poprzez kontakt z zielenią i bogactwem świata roślin.

DR MARCIN PSZCZOŁA ZWYCIĘZCĄ EAAP YOUNG SCIENTIST AWARD 2019

Nagroda EAAP (European Federation of Animal Science) Young Scientists Award przyznawana jest wybitnym młodym naukowcom (poniżej 38 roku życia) wykazującym się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej o wymiarze europejskim. Dr Marcin Pszczoła jest adiunktem w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

WARSZTATY MOOD FOR WOOD W OGRODZIE DENDROLOGICZNYM WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP

Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. W tym roku jedna z takich drewnianych konstrukcji powstała w Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału leśnego UPP.

WYSOKA POZYCJA STUDENTÓW UPP W AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH EUROPY W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Studenci Wydziału Ekonomiczno-Społecznego UPP bardzo dobrze spisali się podczas zawodów, zajmując wysoką czwartą pozycję. Podczas fazy zasadniczej zwycięska austriacka para przegrała tylko jeden mecz właśnie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  W starcie o brązowy medal Aleksander Poznański i Karol Radzikowski przegrali z zawodnikami z Uniwersytetu Sportowego w Kownie. Kierownikiem naszego zespołu jest mgr Julia Samulczyk, a trenerem mgr Sławomir Juryta, Kierownik Centrum Kultury Fizycznej UPP.

Naszym sportowcom i ich opiekunom gratulujemy wysokiego wyniku!

Ocena związku pomiędzy wzorami żywienia a zdrowiem metabolicznym kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie - Menoprojekt

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Menoprojekt organizowanym przez Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki. Badania dotyczą oceny sposobu żywienia kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie.

Kogo poszukujemy?

Kobiet w wieku 45-65 lat, nie stosujących hormonalnej terapii zastępczej.

Co oferujemy?

➡bezpłatną analizę i ocenę składu ciała (m.in. badanie zawartości tkanki tłuszczowej wisceralnej)

ZałącznikRozmiar
PDF icon Snack akt.pdf787.35 KB

Diamentowy Grant dla studentki UPP

Projekt badawczy Klaudii Szali, studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP, kierunek biologia, został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka otrzymała grant na realizację projektu „Rola pigmentacji skorup jaj w doborze płciowym: czy intensywność pigmentacji jest wskaźnikiem kondycji samicy i wpływa na wielkość inwestycji rodzicielskiej samca (na przykładzie gąsiorka Lanius collurio)”.

SPACER NA STULECIE

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego organizowany jest cykl spacerów po budynkach uniwersyteckich.  W ostatnim tygodniu czerwca spacer taki odbył się po kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a uczestników oprowadzała prof. dr hab. Monika Kozłowska.

UROCZYSTOŚCI ABSOLUTORYJNE UPP

Uroczystości absolutoryjne, które odbyły się  w ostatni weekend czerwca (29-30.06.2019), symbolicznie zamknęły kolejny rok akademicki. Karty absolutoryjne z rąk rektora i dziekanów odebrało ponad 760 absolwentów z ośmiu wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Technologia opracowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu dostępna w sprzedaży

W wyniku komercjalizacji technologii - „Mebel wielofunkcyjny do spania, przechowywania i pracy”, przeprowadzonej przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu podpisał umowę licencyjną z firmą „Idźczak-Meble”. Jej twórcami są Pan dr inż. Krzysztof Wiaderek oraz Pani inż. Zuzanna Klorek – studentka Wydziału Technologii Drewna. Mebel pod nazwą handlową SMART został opracowany według licencjonowanej technologii i obecnie można go znaleźć w ofercie firmy „Idźczak-Meble”