Wszystkie Aktualności

ZDROWO I SMACZNIE CZYLI JAK OSŁODZIĆ GORZKĄ CZEKOLADĘ?

Jest wiele powodów, dla których warto jeść gorzką czekoladę. Ciemna, gorzka czekolada, z dużą̨ zawartością̨ kakao (od 50 do 80%) zawiera wiele wartościowych składników, jak magnez, potas, żelazo oraz wyjątkowo dużo przeciwutleniaczy, których korzystne działanie zostało w literaturze szeroko opisane. Jednak wielu z nas niechętnie spożywa produkty o gorzkim smaku, pomimo ich niewątpliwych wartości odżywczych.

LAURY SOU I DZIAŁALNOŚCI PEŁNOMOCNIKA REKTORA DS. SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU W ROKU AKADEMICKIM 2019/2020

Rok akademicki 2019/2020 był pierwszym rokiem funkcjonowania w strukturach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu stanowiska Pełnomocnika Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Na to stanowisko powołana została prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, z której inicjatywy wręczone zostały Laury SOU, wyróżnienie o charakterze honorowym dla jednostek szczególnie aktywnych w obszarze społecznej odpowiedzialności.

DRUGIE POSIEDZENIE ZESPOŁU DS. MONITOROWANIA FUNKCJONOWANIA UPP W CZASIE EPIDEMII

2 lipca 2020 roku miało miejsce kolejne posiedzenie Zespołu do spraw monitorowania funkcjonowania Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w czasie epidemii. Podczas spotkania, któremu przewodniczył prof. dr. hab. Roman Gornowicz – Prorektora ds. Kadr i Rozwoju Uczelni, przedstawiono raporty będące efektem prac grup roboczych ds. opracowania dotyczącego aktualnego stanu prawnego funkcjonowania UPP w czasie epidemii COVID-19 oraz ds. aktualnej działalności uczelni.

DOKTORANTKI Z WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH UPP STYPENDYSTKAMI NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugi nabór wniosków o stypendia w Programie im. Wilhelminy Iwanowskiej. Do renomowanych ośrodków naukowych za granicą wyjedzie 66 najlepszych doktorantów, wśród laureatów są dwie doktorantki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP. Stypendystów wyłoniono spośród 228 osób, które złożyły wnioski.

STUDENT WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP W GRONIE FINALISTÓW KONKURSU STUDENCKI NOBEL 2020

Radosław Lewoń z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazł się w gronie finalistów konkursu Studencki Nobel 2020 w kategorii nauki przyrodnicze i energetyka. Gala finałowa podczas, której poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii tegorocznej edycji, odbędzie 24 lipca 2020. Już dziś trzymamy kciuki za naszego studenta.

UCHWAŁY SENATU PODJĘTE W TRYBIE OBIEGOWYM

W związku z trwającym na terenie naszego kraju stanem epidemii i ograniczonym funkcjonowaniem Uczelni 24 czerwca 2020 roku przeprowadzone zostało głosowanie nad uchwałami w trybie obiegowym z wykorzystaniem uczelnianej poczty elektronicznej i systemu do przeprowadzania elektronicznych głosowań.

W trybie obiegowym podjeto uchwały w następujących sprawach: