Wszystkie Aktualności

OBCHODY 100-LECIA AKADEMICKICH STUDIÓW ROLNICZO-LEŚNYCH

„Z doświadczeniem i pasją w przyszłość” to hasło przewodnie jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, który obchodzimy w czerwcu 2019 roku. Wydział Rolniczo-Leśny powstał jako czwarty na ówczesnym Uniwersytecie Poznańskim, obok Wydziałów: Filozoficznego, Prawnego (później Prawno-Ekonomicznego) i Lekarskiego. Ogólnouczelniane uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 13 i 14 czerwca 2019 roku.

Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop.

Sukces RGD Brody i RGD Swadzim w Sielinku

Przy pięknej, letniej pogodzie… W dniach 8-9 czerwca 2019 roku odbyła się II Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXV Wystawa Zwierząt – Sielinko 2019. Jak co roku udział w tej wystawie brały gospodarstwa doświadczalne Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody i Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Swadzim.

WYSOKIE POZYCJE KIERUNKÓW UPP W RANKINGU KIERUNKÓW STUDIÓW PERSPEKTYWY 2019

Architektura Krajobrazu (Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu) oraz Zootechnika (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to najlepsze kierunki w swoich kategoriach tegorocznego Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019. Wysokie drugie miejsca zajęły Leśnictwo (Wydział Leśny) i Dietetyka (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu). W Rankingu Uczelni Akademickich Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelni rolniczych zajął drugą pozycję.

FINAŁ KONKURSU WTD „ZBUDUJ ROWER Z DREWNA”

W ostatnim czasie coraz bardziej widoczna jest moda na rowery z drewna. Drewno kojarzy się z ekologią, a wiele osób stara się mieć świadomy i pozytywny wpływ  na środowisko. Dla studentów z Koła Naukowego Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to jednak nie nowość zakończyła się właśnie IV już edycja konkursu „Zbuduj rower z drewna”.

Pracownicy UPP pobiegli w sztafecie maratońskiej EKIDEN

Drużyna UPP reprezentowana głównie przez pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej pomimo niesprzyjającemu biegom upału pokonała dystans 42.195 m w rewelacyjnym czasie 3:32:31 i zajęła 92 miejsce na 266 startujących ekip (53/184 w kategorii firm). Na kolejnych zmianach biegli: 1. Natalia Walczak, 2. Radosław Matz 3. Jakub Mazurkiewicz, 4. Maciej Augustyn, 5. Michał Woźniak, 6. Sebastian Kujawiak (kapitan drużyny). Naszym biegaczom serdecznie gratulujemy!