Wszystkie Aktualności

Spotkanie noworoczne z emerytowanymi pracownikami

18 stycznia 2020 r w Zespole Szkół Przyrodniczych przy ulicy Golęcińskiej, po raz drugi w tym miejscu, odbyło się tradycyjne spotkanie Rektora z emerytowanymi pracownikami Uczelni.

W uroczystości udział wzięli Rektorzy, Dziekani Wydziałów, Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych oraz zaproszeni goście.

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Przedstawiciele wszystkich pokoleń i grup społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zgromadzili się 10 stycznia 2020 roku w Kolegium Rungego na tradycyjnym spotkaniu noworocznym.

Naukowcy UPP nominowani do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Głosu Wielkopolskiego

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w mijającym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem. Dlatego tradycyjnie już ogłoszona została kolejna edycja plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 organizowanego w naszym regionie przez Głos Wielkopolski.

NAUKOWCY UPP STYPENDYSTAMI W PROGRAMIE IM. BEKKERA

Dr inż. Anna Malinowska z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu oraz dr hab. Anshu Rastogi z Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znaleźli się wśród 126 najlepszych wnioskodawców w Programie im. Bekkera i otrzymają stypendia pokrywające koszty pobytu w ośrodkach naukowych za granicą.

LEKCJE FESTIWALOWE NA UPP

18 grup szkolono-przedszkolnych i ponad 350 dzieci wzięło udział w Jesiennych Lekcjach Festiwalowych  zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

XXXV POSIEDZENIE SENATU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

18 grudnia 2019 r. odbyło się XXXV posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tradycyjnie to ostatnie w roku kalendarzowym posiedzenie Senatu rozpoczęto od wręczania studentom nagród oraz wyróżnień za rok akademicki 2018/2019. Nagrody pieniężne otrzymali studenci, którzy wyróżnili się aktywną działalnością społeczną na rzecz środowiska studenckiego Uniwersytetu i jednocześnie uzyskali w poprzednim roku akademickim średnią ocen z egzaminów i zaliczeń nie niższą niż 4,00.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z PRACOWNIKAMI

Pracownicy administracji UPP zebrali się 20 grudnia 2019 r. w Kolegium Rungego na tradycyjnym wigilijnym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły władze rektorskie oraz dziekani.