Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marzec 2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Marzec 2017

VII posiedzenie Senatu UP

Tytuły profesora zwyczajnego otrzymali:

  • prof. dr hab. Jolanta Floryszak-Wieczorek, kierownik Katedry Fizjologii Roślin, 
    Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
  • prof. dr. hab. Augustyn Markiewicz, kierownik Zakładu Zastosowań Matematyki (Katedra Metod Matematycznych i Statystycznych), 
    Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii.

Powołanie na stanowisko profesora nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymali:

Wagary z Przyrodą

W przedpołudniowych godzinach 21 marca pod uniwersyteckie Biocentrum, przy ul. Dojazd, zajechało 8 autokarów , z których wysiadło blisko 500 licealistów z różnych szkół Poznania i regionu, m.in. ZS Sierakowa, ZS z Gniezna, II LO ze Swarzędza, ZSRCKU z Trzcianki k. Opalenicy, ZS nr 1 ze Swarzędza, ZS Budowlano Drzewnych w Poznania, ZS nr 15 z Poznania, IX LO z Poznania, ZSTR ze Środy Wlkp., LO z Pniew. 

Sala Projektowa im. Profesora Zbigniewa Habera

Symbolicznego odsłonięcia tablicy nad wejściem do sali, dokonała małżonka Profesora, p. Mirosława Haber w towarzystwie JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Laudację wygłosił dr hab. Piotr Urbański, który w barwny sposób opisał sylwetkę swego nauczyciela i promotora pracy doktorskiej. Wymienił m.in. charakterystyczne cechy osobowe Profesora Habera, które zamknęły się w trzech słowach: „teka”, czyli teczka jako nieodzowny atrybut Profesora, uczciwość Profesora oraz Jego akademicka sprawiedliwość.

XIII edycja konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań organizuje XIII edycję konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki obronione w latach 2015-2016. Przedmiot pracy może stanowić problematyka związana z Poznaniem lub opis rozwiązania możliwego do wdrożenia w naszym mieście. Jednym z głównych kryteriów oceny prac będzie ich utylitarny charakter.

Uniwersytet Młodego Odkrywcy na Wydziale Technologii Drewna

W uroczystości wzięli m.in. udział: prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Cezary Mądrzak, a także prodziekan ds. studiów na Wydziale Technologii Drewna, dr hab. Andrzej Krauss, prof. nadzw. Inaugurację prowadził koordynator projektu UMO na wydziale, a jednocześnie drugi prodziekan ds. studiów, dr hab. Edward Roszyk. 

Kolokwia Doktoranckie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

Jednym z celów Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (PTPN) jest upowszechnianie nauki we wszystkich dziedzinach poprzez organizowanie konferencji, sesji i posiedzeń naukowych. Organizowane m.in. kolokwia doktoranckie wystartowały w bieżącym roku w nowej formie – z zaproszonymi także przedstawicielami innych nauk, niż reprezentowana przez referenta. Koordynatorem projektu jest dr hab. Maciej Dorna (Instytut Historii UAM).

Inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Celem programu UMO jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży gimnazjalnej od 6 do 16 roku życia, w tym w szczególności: rozbudzanie ciekawości poznawczej, stymulowanie intelektualne, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań oraz pasji.
Celem Uniwersytetu Młodego Odkrywcy jest również zapoznanie ze środowiskiem akademickim jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.

Strony

WYDZIAŁY