Lipiec 2017

Zacieśnia się współpraca z chińskimi uczelniami rolniczymi

19 lipca przebywała w naszej uczelni pięcioosobowa delegacja profesorów z Henan Agricultural. University. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów w zakresie utworzenia wspólnych programów badawczych, wymianę naukowców i studentów. Współpraca ma koncentrować się na badaniach i szkoleniach oraz innowacjach technologicznych w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Badania naukowye o wpływie metabolitów homocysteiny na nasze zdrowie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu we współpracy z Kliniką Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

zaprasza osoby w wieku od 18 do 80 roku życia

do wzięcia udziału w badaniu naukowym kierowanym przez
Prof. dr. hab. Hieronima Jakubowskiego,
które przyczyni się do poszerzenia wiedzy o wpływie metabolitów homocysteiny na nasze zdrowie.

Lekarz weterynarii, Maciej Gogulski, wiceprezesem KRLW

Podczas pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej VII kadencji w dniu 12 lipca 2017 roku w Warszawie, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jednocześnie prezes Rady Wielkopolskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej lek. wet. Maciej Gogulski został wiceprezesem Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej VII kadencji.

Składam serdeczne gratulacje i życzę  dalszych sukcesów!

Międzyuczelniany konkurs na najlepszą pracę magisterską przygotowaną pod patronatem firmy BIOFARM

Uprzejmie prosimy o zapoznanie Państwa seminarzystów z inicjatywą Fundacji UEP. Jednocześnie informujemy, że tegoroczna, łączna pula nagród w konkursie wynosi 7500 zł. Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 29.09.2017 roku.

Prace konkursowe wraz z kompletem dokumentów, wymienionym w regulaminie konkursu, należy przekazać przez kancelarię Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu lub przesłać na adres: Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ul. Towarowa 53, 61-896 Poznań, z dopiskiem "Konkurs".

Jubileusz 55-lecia Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Fot. 1

Podczas uroczystości jubileuszowych Dziekan uhonorował listem gratulacyjnym oraz odznaką wydziałową: Dziekanów „bratnich” Wydziałów, emerytowanych Profesorów Wydziału – członków komitetu honorowego oraz przedstawicieli firm, instytucji, szkół i stowarzyszeń aktywnie wspierających w ostatnich latach liczne inicjatywy i przedsięwzięcia o charakterze naukowym, ale przede wszystkim dydaktyczne w kształceniu studentów. Szczególnie wzruszającym momentem było wręczenie listów i odznak naszym emerytowanym profesorom w osobach: prof. Wiesława Buczkowskiego, prof.

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego

DECYZJA - Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów, na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy
z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oaz o stopniach
i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. z 2016 r. poz. 882 ze zm.), po zasięgnięciu opinii Rady
Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 26
czerwca 2017 r. Wydziałowi Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w
Poznaniu uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk

Lista przydziałów miejsc w pokojach Domu Studenckiego „Przylesie” na rok 2016/17

Osoby, które otrzymały przydział miejsca zobowiązane są w terminie 1-31 sierpnia 2017r. wpłacić zaliczkę rezerwacyjną na wirtualne konto w wysokości 30zł.

Zakwaterowanie odbywać się będzie najpóźniej do 6 października 2017

W przypadku pytań proszę o tel. pod nr 517-642-048

L.p.

Informacja dla doktorantów w sprawie składania wniosków o stypendia ministra za wybitne osiągnięcia dla doktorantów na rok akademicki 2017/18

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłacania doktorantom stypendium ministra za wybitne osiągnięcia (Dz.U. z 2015 r., poz. 1051).