Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Marzec 2018 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Marzec 2018

XVII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

28 marca br. odbyło się XVII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez JM Rektora, prof. dra hab. Jana Pikula gratulacji prof. dr hab. Ewie Fabisiak z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora. „Uzyskanie tytułu traktuję jako wyróżnienie, ale i zobowiązanie do podejmowania dalszych wyzwań naukowych” – powiedziała Pani Profesor dziękując za gratulacje i wsparcie.

 

Wizyta delegacji z Angoli

Wydarzenie w uczelni zorganizował prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podczas wizyty goście odwiedzili Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Pilotową Stację Biotechnologii, Wydział Technologii Drewna oraz Biocentrum. Ideą spotkania było zaprezentowanie programów kształcenia i badań naukowych prowadzonych na UPP.

 

Praktyki absolwenckie w Urzędzie Skarbowym

Projekt praktyk absolwenckich  ma na celu ułatwienie absolwentom uzyskania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy.

 

Praktykantem może być osoba, która w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyła 30 roku życia. Czas trwania umowy nie może być dłuższy niż 3 miesiące . Odpłatność za miesiąc odbywania praktyki planowana jest na poziomie 1.500,00 zł brutto.

Planowany termin odbywania praktyk absolwenckich od 01.02.2018 r. do 30.11.2018 r.

 

Tłumy uczniów na „Wagarach z przyrodą”

21 marca na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii UPP odbyła się kolejna już edycja „Wagarów z przyrodą”. W wydarzeniu, które ma służyć przybliżeniu społeczności miasta i regionu realizowanych przez Wydział tematów i zagadnień badawczych oraz prowadzonych kierunków studiów, wzięło udział  ponad 600 uczniów z 19 szkół średnich z Poznania i regionu. W programie były pokazy, doświadczenia, eksperymenty, warsztaty oraz wykłady. Na kolejne „Wagary z przyrodą” zapraszamy już za rok!

 

Konsorcjum Współpraca z Peru

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Poznańska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 7 marca br. podpisały list intencyjny tworzący Konsorcjum Współpraca z Peru. Celem działalności Konsorcjum jest przygotowanie wspólnej oferty w zakresie współpracy naukowo-badawczej, dydaktycznej oraz gospodarczo-regionalnej z ośrodkami o charakterze naukowo-badawczym i akademickim, a także z instytucjami działającymi w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, agencjami rządowymi i placówkami dyplomatycznymi Republiki Peru. 

 

Nowy międzyuczelniany kierunek studiów II stopnia Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna

Liderem w zakresie prowadzenia spraw organizacyjnych związanych ze Studiami jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

W spotkaniu uczestniczyli również ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: prof. dr hab. Cezary Mądrzak Prorektor ds. studiów,  prof. dr hab. Piotr Łakomy Dziekan Wydziału Leśnego oraz dr hab. Cezary Beker Prodziekan ds. studiów stacjonarnych Wydziału Leśnego, ze strony Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek Dziekan Wydziału Biologii.

Strony

WYDZIAŁY