Wrzesień 2018

Dożynki Zakładów Doświadczalnych UPP

W bieżącym roku zaszczyt organizacji uczelnianego Święta Plonów przypadł Leśnemu Zakładowi Doświadczalnemu Siemianice. Uroczystość odbyła się w dniu dwudziestego września w urokliwym otoczeniu Leśnego Ośrodka Naukowo-Edukacyjnego w Dworze Myśliwskim Ustronie. Może dziwić fakt powierzenia jej organizacji akurat temu Zakładowi. Trzeba jednak podkreślić, że LZD Siemianice prowadzi również gospodarkę rolną i co roku uprawia kilkanaście hektarów gruntów. Plony uzyskiwane przez Zakład nie odbiegają od tych osiąganych przez zakłady typowo rolnicze.

CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII UPP LAUREATEM POLSKIEJ NAGRODY INNOWACYJNOŚCI 2018

Wyróżnienie to zostało przyznane za realizację projektu InnCOM_PULS - instrumenty optymalizacji procesów komercjalizacji, kreowania innowacji, doskonalenia dialogu oraz wzrostu efektywności współpracy między nauką i gospodarką, finansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu DIALOG w szczególności za:

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 czterech Uczelni

Ze względu na szczególny charakter uroczystości liczba miejsc będzie ograniczona, dlatego też osoby zainteresowane bezpośrednim udziałem w naszym wspólnym akademickim święcie proszone są o zgłaszanie swojej obecności pod numerem telefonu 61 848 78 98.

Jednocześnie informuję, że na stronie naszej Uczelni zostanie zamieszczony link, pod którym wszyscy będą mogli śledzić przebieg uroczystości inauguracyjnej.

ZAKWATEROWANIE STUDENTÓW W DOMU STUDENCKIM „ PRZYLESIE”

ZAKWATEROWANIE STUDENTÓW  W DOMU STUDENCKIM „PRZYLESIE” przy ul. Wojska Polskiego 85

Odbywać się będzie:

*Studenci I roku

Poniedziałek 1.10.18r. w godzinach 8-14.30

Wtorek 2.10.18r. w godzinach 8-14.30

Środa 3.10.18r. w godzinach 8-14.30

*roczniki od II-V

Piątek, 28.09.18r., w godzinach 10-14,

Sobota, 29.09.18, w godzinach 10-14,

Niedziela, 30.09.18r. w godzinach 10-14,

Poniedziałek 1.10.18r. w godzinach 8-14.30

Wtorek 2.10.18r. w godzinach 8-14.30

Prof. dr hab. Ryszard Słomski przewodniczącym Komisji ds. GMM i GMO

Komisja do spraw GMM i GMO została powołana na mocy art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 roku o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych i jest organem opiniodawczo-doradczym ministra właściwego do spraw środowiska w zakresie GMM i GMO. Organ liczy 21 członków powoływanych przez ministra właściwego do spraw środowiska na okres 4 lat.