Październik 2018

NAGRODA DLA DR INŻ. ARCH. KRAJ. MIŁOSZA WALERZAKA ZA MONOGRAFIĘ NAUKOWĄ „OGRODY REGULARNE NA TERENIE DAWNYCH PRUS”

Dnia 25 października 2018 roku obradowała Komisja, która rozstrzygnęła Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2018.

Na Konkurs 2018 wpłynęły 42 prace, z których 41 spełniło wymogi formalne regulaminu konkursu. Wśród nich znalazło się: 5 prac doktorskich, 33 prace magisterskie oraz 3 monografie naukowe.

CIITT Z POLSKĄ NAGRODĄ INTELIGENTNEGO ROZWOJU

Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju honorowane są od 2016 roku organizacje, których działania charakteryzują się innowacyjnością, są najlepszym przykładem zrównoważonego i inteligentnego rozwoju - wyjaśniają inicjatorzy oraz organizatorzy nagrody z Centrum Inteligentnego Rozwoju. Nagroda w tym roku została objęta honorowym patronatem dr Alicji Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

rzecznik prasowy UPP

SciVal - szkolenia

Biblioteka Główna serdecznie zaprasza pracowników, doktorantów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące korzystania z narzędzia SciVal, które poprowadzi pani Katarzyna Kryszczuk, przedstawicielka firmy Elsevier. Tematyka szkolenia obejmuje m.in. porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview) oraz szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas). Szkolenie odbędzie się 6.11.2018 w godzinach 11:00 – 13:00 w Czytelni Biblioteki Głównej.

XXII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Senat pozytywnie rozpatrzył wnioski w sprawie nadania medali Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:  prof. dr. hab. Romanowi Kołaczowi, prof. dr. hab. Józefowi Korczakowi, prof. dr. hab. Ignacemu Korczyńskiemu, prof. dr hab. Małgorzacie Nogali-Kałuckiej,  prof. dr. hab. Januszowi Olejnikowi, prof. dr. hab. Wiesławowi Olkowi, prof. dr. hab. Leszkowi Piechnikowi, prof. dr. hab. Hubertowi Waligórze, prof. dr. hab. Feliksowi Wysockiemu.

„Uniwersytet Poznański” zakwitnie w maju

Kilkanaście cebulek symbolicznie zasadzili przedstawiciele Władz Rektorskich czterech uczelni wywodzących się z Uniwersytetu Poznańskiego, czyli UAM, UMP, UPP i AWF. Część wyhodowanych przez holenderskiego producenta tulipanów w kolorze czerwono-bordowym zakwitnie przed Collegium Minus, a część w Ogrodzie Botanicznym UAM.

Źródło: Sekcja prasowa UAM

Zdj. A. Domaszewicz

DWIE DELEGACJE CHIŃSKICH UNIWERSYTETÓW NA UPP

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Senatu UPP, gdzie  prof. dr hab.  Krzysztof Szoszkiewicz, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,  przywitał gości krótką prezentacją o Uczelni – Współpraca z Chinami jest dla nas bardzo ważna. – mówił prof. dr hab.  Krzysztof Szoszkiewicz – Świadczyć może o tym fakt, że od początku istnienia jesteśmy aktywnym członkami Silk Road Agricultural Education and Cooperation Forum. Następnie swoje wystąpienie w języku chińskim miał prof. dr hab.

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i rozprawy doktorskie na temat przemian w Poznaniu w latach 1990-2015

Do konkursu mogą być zgłoszone prace reprezentujące różne dyscypliny naukowe, prezentujące oryginalne badania dotyczące szeroko rozumianego życia społecznego, instytucji miejskich, samorządności, edukacji, postaw i zachowań politycznych mieszkańców Poznania, życia religijnego i inne.

Prawo zgłaszania prac konkursowych mają: uczelnie wyższe, instytuty naukowe, naukowobadawcze, stowarzyszenia, instytucje kulturalne, samorządy lokalne, autorzy prac oraz ich promotorzy.