JA – PRZEDSIĘBIORCA WARSZTATY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA STUDENTÓW

Projekt „JA-PRZEDSIĘBIORCA” obejmuje cykl trzech spotkań trwających łącznie 9 godzin w trybie 3-dniowym, poświęconych tematyce przedsiębiorczości i budowania postaw przedsiębiorczych wśród studentów. Pierwszy z warsztatów odbył się 29 listopada br., kolejne spotkania odbędą się 6 i 13 grudnia br. , a ich tematyka to:

NASI NAUKOWCY STYPENDYSTAMI W PROGRAMIE IM. BEKKERA OGŁOSZONEGO PRZEZ NARODOWĄ AGENCJĘ WYMIANY AKADEMICKIEJ

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu w ramach Programu im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą otrzyma 156 najlepszych naukowców.

O NIEPODLEGŁOŚCI PODCZAS GALI UPP

W Auli Nova, Akademii Muzycznej w Poznaniu 24 listopada rozbrzmiały polskie pieśni i zobaczyć można było tańce towarzyszące Polakom w różnych okresach walki o niepodległość. Zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zaproszeni goście poprzez taniec, muzykę i śpiew wprowadzili widzów w klimat epoki a narracja koncertu przypomniała o zdarzeniach przełomowych w naszej historii.

UROCZYSTOŚĆ PROMOCJI DOKTORSKIEJ ORAZ WRĘCZANIA DYPLOMÓW DOKTORA HABILITOWANEGO

W sali audytoryjnej Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 23 listopada br. zgromadzili się zaproszeni gości, doktorzy habilitowani oraz absolwenci studiów doktoranckich ze wszystkich Wydziałów uniwersytetu wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Tablica dedykowana jest profesorom Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którym nadany został tytuł doktora honoris causa innych uczelni. To wyraz uznania osiągnięć i dumy z profesorów UPP, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł i stanowią o randze Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rzecznik prasowy UPP

fot. I.Cieślik, A. Domaszewicz

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA TYTUŁU DOKTORA HONORIS CAUSA UPP JE KARDYNAŁOWI ZENONOWI GROCHOLEWSKIEMU

Na wniosek Rady Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Senat UPP przyznał doktorat honoris causa Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu jako wielkiemu autorytetowi moralnemu wyznaczającemu postawy etyczne środowisk akademickich na całym świecie.

12 mln zł dla UPP z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uzyskał dofinansowanie w wysokości 12 000 000,00 zł na realizację projektu pt. „Wielkopolska Regionalna Inicjatywna Doskonałości w obszarze nauk o życiu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”. Przedmiotem konkursu jest finansowanie projektów zawierających strategię rozwoju badań naukowych, prac rozwojowych lub twórczości artystycznej, których realizacja ma służyć intensywnemu rozwojowi wyróżniających się w regionie uczelni.