Wrzesień 2020

Dostęp testowy do bazy Academic Research Source

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 190,000 książek elektronicznych oraz blisko 5,000 pełnotekstowych czasopism.
Baza została dodana do platformy EbscoHost oraz wyszukiwarki EDS.
Dostęp ze strony Biblioteki - zakładka E-zasoby/Bazy licencjonowane/HAN
Wejdź
Test potrwa do 28 listopada 2020 roku.

Pożegnaliśmy lato z przyrodą i tańcem

W sobotę 26 września br. na terenie Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP odbył się kolejny już sąsiedzki spacer, tym razem „na pożegnanie lata”. Podobnie jak wcześniejsze wydarzenie, nad którym patrona honorowy objął Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, przyciągnął sporą grupę zainteresowanych – pracowników i ich rodziny oraz sąsiadów z Sołacza, Strzeszyna, Rataj oraz innych części Poznania.

Złoto, srebro i brąz dla zawodniczek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie, które odbyły się w ubiegły weekend w Radzionkowie na Śląsku, wzięło udział ponad 100 jeźdźców z 36 wyższych uczelni. Na podium uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, rywalizację zdominowały kobiety, które w klasyfikacjach generalnych poszczególnych konkurencji zdobyły w tym roku dziesięć z dwunastu medali. Wśród medalistek nie zabrakło zawodniczek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Posiedzenie Rady Uczelni z nowymi władzami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Posiedzenie Rady Uczelni z udziałem nowych władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się w 21 września 2020 r. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Rady Tomasz Markiewicz.

W obradach udział wzięli członkowie Rady Uczelni, Władze Rektorskie oraz Kanclerz i Kwestor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło w głównej mierze bieżących spraw w obszarze funkcjonowania Uczelni oraz zasad współpracy Rady z nowymi Władzami Uczelni.

Komunikat w sprawie zajęć/ćwiczeń dla studentów

Komunikat Inspektoratu BHPiOP

Dotyczy: Zajęć dla studentów, ćwiczeń na salach wykładowych, komputerowych i w pomieszczeniach laboratoryjnych. W związku ze stopniowym przywracaniem działalności uczelni wprowadzane są różne rozwiązania techniczne i organizacyjne związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się SARS CoV-2 w społeczności akademickiej.

W przestrzeniach publicznych, wspólnych na korytarzach obowiązek zakrywania ust i nosa jest powszechny.

Domy studenckie dla studentów przyjętych na 1 rok - ważne informacje

UWAGA! Na podstawie Zarządzenia Rektora nr 139/2020 w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021, informujemy, że wszystkie wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim dla studentów przyjętych na studia stacjonarne są nieaktualne.