- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje kursy uzupełniające kwalifikacje obejmujące kompetencje inżynierskie dla kandydatów na studia II stopnia kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego magister inżynier.
- Kursy prowadzone są na wydziale, z przeznaczeniem dla kandydatów na poszczególne kierunki studiów prowadzone na tym wydziale, przy czym wydział może prowadzić wspólny kurs dla kandydatów na kierunki pokrewne.
- Kursy przeprowadzane są w semestrze zimowym.
- Wykaz kursów prowadzonych dla kandydatów na studia II stopnia zostanie przedstawiony w czerwcu 2021r.
- Na kurs mogą zostać przyjęci kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem zawodowym licencjata, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich – z tytułem zawodowym magistra.
- Kandydat, ubiegający się o przyjęcie na kurs, zobowiązany jest zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu. Termin rekrutacji zostanie podany.
- Wysokość odpłatności za kurs wynosi 200zł. Kursant zobowiązany jest do wniesienia opłaty dopiero po podpisaniu umowy, na indywidualny numer rachunku bankowego, przypisany Kursantowi w Wirtualnym Dziekanacie.
- Kandydat zostanie poinformowany o przyjęciu na kurs i o terminie oraz miejscu składania dokumentów.
Jednostką prowadzącą rekrutację i koordynującą kursy w ramach Uniwersytetu jest Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Więcej informacji na temat kursów dostępnych będzie na stronie www.up.poznan.pl/cku
Wykaz przedmiotów stanowiących programy kursów przeznaczonych dla kandydatów na poszczególne kierunki studiów w roku 2020/2021
kierunek: Biotechnologia
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Inżynieria genetyczna – 60 godz. wykładów i 60 godz. ćwiczeń,
Projektowanie procesów biotechnologicznych – 25 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Metody biotechnologiczne w ochronie środowiska – 25 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Inżynieria komórkowa zwierząt – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń.
kierunek: Ekoenergetyka
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Automatyka – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Energetyka wodna i geotermia – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Energetyka biomasy – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Silniki i siłownie kogeneracyjne – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Fotowoltaika i kolektory słoneczne – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Komputerowe wspomaganie projektowania – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Podstawy projektowania systemów – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń.
kierunek: Informatyka stosowana
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Architektura komputerów i systemy operacyjne – 30 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Komputerowe wspomaganie projektowania maszyn – 15 godz. wykładów i 45 godz. ćwiczeń,
Programowanie wizualne – 15 godz. wykładów i 45 godz. ćwiczeń,
Systemy bazy danych – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Systemy wbudowane – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń.
kierunek: Inżynieria rolnicza
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Inżynieria materiałowa – 15 godz. wykładów i 45 godz. ćwiczeń,
Utrzymanie maszyn – 15 godz. wykładów i 45 godz. ćwiczeń,
Automatyka – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Agrotechnologie – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń.
kierunek: Ochrona środowiska
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Inżynieria procesowa – 20 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Gospodarka odpadami komunalnymi – 20 godz. wykładów i 25 godz. ćwiczeń,
Technologie wody i ścieków – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Technologie bioenergetyczne – 13 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Przyrodnicze podstawy i skutki nawożenia – 20 godz. wykładów i 40 godz. ćwiczeń.
kierunek: Projektowanie mebli
przedmioty:
Komputerowe wspomaganie projektowania – 15 godz. wykładów i 30 godzin ćwiczeń (5 ECTS),
Mechanika techniczna – 15 godz. wykładów i 30 godzin ćwiczeń (4 ECTS),
Zapis konstrukcji – 10 godz. wykładów i 20 godz. ćwiczeń (4 ECTS),
Nauka o drewnie – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń (4 ECTS),
Kleje i klejenie drewna – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń (3 ECTS),
Podstawy konstrukcji maszyn i urządzeń – 18 godz. wykładów i 18 godz. ćwiczeń (5 ECTS).
(Uczestnik kursu zobowiązany jest do wyboru przedmiotów o łącznej liczbie punktów ECTS nie mniejszej niż 20 i łącznej liczbie godzin dydaktycznych nie przekraczającej 300)
kierunek: Rolnictwo
przedmioty:
Grafika inżynierska – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Technologie produkcji pasz z użytków zielonych – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Systemy uprawy roli i następstwa roślin – 30 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Podstawy logistyki – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Herbologia – 15 godz. wykładów i 15 godz. ćwiczeń,
Technologie upraw rolniczych – 30 godz. ćwiczeń.
kierunek: Technologia drewna
przedmioty:
Nauka o drewnie – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń (4 ECTS),
Mechanika techniczna – 15 godz. wykładów i 30 godzin ćwiczeń (4 ECTS),
Zapis konstrukcji – 10 godz. wykładów i 20 godz. ćwiczeń (4 ECTS),
Kleje i klejenie drewna – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń (3 ECTS),
Podstawy konstrukcji maszyn i urządzeń – 18 godz. wykładów i 18 godz. ćwiczeń (5 ECTS),
Elektrotechnika i elektronika – 15 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń (4 ECTS).
(Uczestnik kursu zobowiązany jest do wyboru przedmiotów o łącznej liczbie punktów ECTS nie mniejszej niż 20 i łącznej liczbie godzin dydaktycznych nie przekraczającej 300)
kierunek: Technologia żywności i żywienie człowieka
przedmioty:
Ogólna technologia żywności – 45 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Przetwórstwo i przechowalnictwo żywności – 30 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń,
Inżynieria procesowa – 25 godz. wykładów i 45 godz. ćwiczeń,
Inżynieryjne podstawy procesów produkcyjnych – 20 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń.
kierunek: Zootechnika
przedmioty:
Hodowla i użytkowanie koni, trzody chlewnej i bydła – 120 godz. wykładów i 120 godz. ćwiczeń,
Doradztwo zootechniczne – 30 godz. wykładów i 30 godz. ćwiczeń.