Kobieto! Zadbaj o zdrowe kości

Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki zaprasza kobiety w wieku 45-70 lat do udziału w nowym projekcie badawczym, który zapewnia bezpłatną konsultację lekarską i dietetyczną oraz bezpłatne analizy i suplementy diety.

Zadbaj o zdrowe kości

Projekt LaBon dotyczy działania Lactobacillus acidophilus na gospodarkę wapnia i parametry metabolizmu kości u kobiet po menopauzie. Lactobacillus acidophilus to korzystna bakteria, która  może poprawić zdrowie kości oraz zwiększyć ich gęstość mineralną.

W ramach badania oferujemy:

• Bezpłatny suplement diety na okres 3 miesięcy.
  • Analizę parametrów metabolizmu kości i gospodarki wapniowej.
  • Analizę polimorfizmu genów związanych z metabolizmem kości.
  • Pomiar gęstości kości metodą DXA.

Badanie odbywa się we współpracy z Katedrą i Zakładem Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Projekt finansowany jest przez Fundację Nutricia.

Szczegółowe informację można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny: +48 691020617 lub mailowy:  tosiebada@gmail.com.

Zachęcam do udziału!

prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Joanna Suliburska

Koordynator badania