Finał eliminacji EuroSkills 2020 w Katedrze Inżynierii Biosystemów

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W styczniu 2021 roku w Grazu odbędą się zawody EuroSkills 2020, w których Polska będzie reprezentowana w 16 konkurencjach.  Natomiast już 17 września w Katedrze Inżynierii Biosystemów odbędą się eliminacje, które wyłonią zawodnika startującego w konkurencji Obsługa maszyn rolniczych i budowlanych.

Między 6 a 10 stycznia w Grazu (Austria) odbędą się zawody EuroSkills 2020, w których młodzież z 30 krajów zmagać się będzie w 43 konkurencjach, podzielonych na 7 obszarów: Budownictwo i technika budowlana, Technologie produkcyjne i inżynieryjne, Technologie informacyjno-komunikacyjne, Kreatywne sztuki i moda, Branża usługowa, Transport i logistyka, Umiejętności prezentacyjne.

 

Polska reprezentacja wystartuje w 16 konkurencjach, z których jedną będzie Obsługa maszyn rolniczych i budowlanych. Zawodnik reprezentujący nasz kraj w tej konkurencji zostanie wyłoniony w eliminacjach, które odbędą się 17 września w Katedrze Inżynierii Biosystemów. W tym dniu w szranki stanie trójka ubiegłorocznych laureatów konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, czyli: Miłosz Augustyn, Piotr Bryszak i Marek Wiącek. Młodzi adepci mechaniki przygotowywali się to tych eliminacji przez blisko rok pod kierownictwem dr inż. Mirosława Czechlowskiego będącego pracownikiem Katedry Inżynierii Biosystemów.

 

Zarówno zwycięzca eliminacji jak i dr Czechlowski zostaną członkami reprezentacji zgłoszonej przez WorldSkills Poland do udziału w zawodach w Grazu.

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa
i Bioinżynierii
Wydział Leśny i Technologii
Drewna
Wydział Medycyny
Weterynaryjnej
i Nauk
o Zwierzętach
Wydział Nauk
o Żywności
i Żywieniu
Wydział Inżynierii
Środowiska
i Inżynierii Mechanicznej
Wydział
Ekonomiczny