BRANŻOWE TARGI PRACY WTD 2019

Na Wydziale Technologii Drewna UPP 10 kwietnia 2019 podczas Branżowych Targów Pracy twarzą w twarz spotkali się pracodawcy z branży drzewnej i studenci szukający pierwszych praktyk w zawodzie, staży i zatrudnienia.

Studentów i pracodawców przywitał Dziekan Wydziału prof. dr hab. Bartłomiej Mazela – Chciałbym, aby ten czas został dobrze wykorzystany przez studentów nie tylko na zaznajomienie się z profilami firm wystawiających się na Targach i ich ofertą staży oraz praktyk. Zachęcam także studentów do nawiązania kontaktów z wystawcami w celu poszukiwania możliwości realizacji wspólnych projektów w ramach działalności kół naukowych.

W trakcie Targów studenci mogli wysłuchać prezentacji firmy i mieli okazję  bezpośredniego kontaktu z ich pracownikami, którzy doradzali w jaki sposób starać się o wymarzone stanowisko. Wśród wystawców było również Biuro Karier UPP.

Podczas Targów odbyło się także uroczyste wyróżnienie najlepszych prac semestralnych zrealizowanych w Katedrze Meblarstwa WTD. Na podstawie wyróżnionych trzech projektów zostały wykonane przez autorów prototypy mebli ze sklejki w firmie Sklejka-Eko z Ostrowa Wielkopolskiego. Zwycięskie projekty autorstwa: Kamila Bartkowiaka, Jakuba Górskiego i Roberta Osińskiego, których opiekunem był dr inż. Krzysztof  Wiaderek, oglądać można było na stoisku firmy.

Rzecznik prasowy UPP