Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „CERTYFIKAT” JAKOŚCI OWOCÓW Z PRZYBRODY - 2019 ROK | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

„CERTYFIKAT” JAKOŚCI OWOCÓW Z PRZYBRODY - 2019 ROK

Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda ponownie uzyskało Certyfikat Integrowanej Produkcji z tegorocznych zbiorów jabłek, pomimo suszy i kolejnego trudnego sezonu. Jest to potwierdzenie prawidłowego prowadzenia produkcji sadowniczej i uzyskania wysokiej jakości owoców, których ze względu na przemienność owocowania oraz niekorzystne warunki pogodowe jest o ok. 35% mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Całą procedurę certyfikacji, po raz kolejny, przeprowadziła i kontrolowała niezależna firma SGS Polska Sp. z o. o.

Dokument jest dowodem, że jabłka z Przybrody zostały wyprodukowane zgodnie z wymaganiami integrowanej produkcji roślin. Wszystkie zabiegi przeprowadzone w sadzie zostały wykonane zarejestrowanymi preparatami, w odpowiednim terminie oraz w zalecanej dawce.

R-SGD Przybroda posiada w swojej stałej ofercie wyjątkowy w smaku, naturalnie mętny 100% sok jabłkowy tłoczony wyłącznie z certyfikowanych owoców.

Filip Mazur
Dyrektor R-SGD Przybroda