Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dr n. zdr. inż. Krzysztof Durkalec-Michalski otrzymał nagrodę im. Profesora Aleksandra Szczygła | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych 15 listopada 2019 r. przyznało dr n. zdr. inż. Krzysztofowi Durkalec-Michalskiemu z Instytutu Żywienia Człowieka i Dietetyki, Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu prestiżową nagrodę im. Profesora Aleksandra Szczygła za najlepszy cykl prac naukowo-badawczych w dziedzinie nauki o żywieniu człowieka.

Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych powstało 25 sierpnia 1980 roku. Główną ideą stworzenia Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych jest zintegrowanie środowiska naukowego z obszaru nauk medycznych, rolniczych, ekonomicznych, biologicznych i przyrodniczych, działających w zakresie dyscypliny żywienie człowieka. Podstawowym zadaniem Towarzystwa jest organizowanie i popieranie działalności zmierzającej do rozwoju nauk żywieniowych w kraju, upowszechnianie i propagowanie osiągnięć naukowych z zakresu żywienia, zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Rzeczni prasowy UPP