Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dr inż. Tomasz Cłapa laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dr inż. Tomasz Cłapa laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Miło nam poinformować, iż dr inż. Tomasz Cłapa z Katedry Biochemii i Biotechnologii Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu znalazł się w gronie laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: Naukowiec przyszłości za realizację projektu pt. „Synergistyczne działanie cieczy jonowych i antybiotyków na wzrost, powstawanie biofilmu oraz przeżywalność Pseudomonas aeruginosa”

Laureatami Nagrody zostają Liderzy Inteligentnego Rozwoju w swoich dziedzinach. Statuetki trafiają do organizacji i osób, które wyznaczają trendy inteligentnego i zrównoważonego rozwoju, tym samym inicjują zmiany rynkowe. Nagradzane projekty już teraz lub w przyszłości mają szansę zrewolucjonizować gospodarkę i podnieść standard życia ludzi. Organizatorem wyróżnienia jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a Partnerem merytorycznym Nagrody Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Partnerem medialnym i współorganizatorem sekcja tematyczna Rzecz O Innowacjach.

Grażyna Adamczyk
DMK