Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility PROF. DR HAB. MAŁGORZATA SZUMACHER WYBRANA NA CZŁONKA KORESPONDENTA PAN | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

PROF. DR HAB. MAŁGORZATA SZUMACHER WYBRANA NA CZŁONKA KORESPONDENTA PAN

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie, która odbyła się 5 grudnia 2019 roku, na członka korespondenta w Wydziale II Nauk Biologicznych i Rolniczych wybrana została prof. dr hab. Małgorzata Szumacher z Katedry Żywienia Zwierząt, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

Zgromadzenia Ogólne to najważniejszy organ Akademii i zarazem prestiżowa korporacja uczonych. W jego skład wchodzą wszyscy członkowie krajowi PAN – wybitni naukowcy, którzy określają kierunki rozwoju i działalności Akademii. Na grudniowej sesji Zgromadzenie Ogólne wybrało nowych członków krajowych PAN: 38 członków rzeczywistych oraz 51 członków korespondentów. Wybrani badacze reprezentują 9 ośrodków naukowych w Polsce, w tej grupie 24% to kobiety. Obradom przewodniczył prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

Kandydatów zgłaszano prezesowi PAN do 31 lipca. Następnie swoje rekomendacje sformułowały wydziały PAN, reprezentujące różne dziedziny nauki. Ostateczną listę nominowanych przedstawiło Prezydium PAN, a decydujący głos należał do Zgromadzenia Ogólnego. Wybory przeprowadzono po raz pierwszy wg nowej ordynacji wyborczej.

Rzecznik prasowy UPP

Fot. Jarosław Deluga-Góra / PAN