Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Spotkanie noworoczne z emerytowanymi pracownikami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Spotkanie noworoczne z emerytowanymi pracownikami

18 stycznia 2020 r w Zespole Szkół Przyrodniczych przy ulicy Golęcińskiej, po raz drugi w tym miejscu, odbyło się tradycyjne spotkanie Rektora z emerytowanymi pracownikami Uczelni.

W uroczystości udział wzięli Rektorzy, Dziekani Wydziałów, Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną o godzinie 10-tej. JM Rektor UPP  prof. dr hab. Jan Pikul wspomniał o głównych uroczystościach, które odbyły się w roku 2019 z okazji 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych i 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Rektor przybliżył także zebranych podstawowe dane statystyczne dotyczące kadry uniwersyteckiej, realizowanych badań, pozyskanych grantów oraz poczynionych inwestycji i planów na przyszłość.

O zabranie głosu poproszony został  pan Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczych -  mgr Andrzej Kabaciński. Gospodarz wspomniał o relacji jaka łączy Szkołę z Uczelnią oraz pochwalił się  największymi sukcesami swoich uczniów.

Po zakończonej prezentacji, głos zabierali: przedstawiciel Związku Nauczycielstwa  Polskiego - dr hab. Mieczysław Grzelak, przedstawiciel Związku NSZZ Solidarność – dr hab. Stanisław Grześ oraz pani  mgr Elżbieta Starzyńska reprezentująca Koło Seniora.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza oraz Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki”.  W wykonaniu artystów doskonale prezentujących się w przepięknych strojach,  usłyszeliśmy kolędy: na Kondrackiej holi oraz Gore gwiazda Jezusowi. Dzieci będące najmłodszymi członkami zespołu, przebrane za  śnieżynki, bałwanki i gwiazdorki, tańcząc wykonały suitę świąteczną, czym podbiły serca widowni.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiła solistka o lirycznym głosie sopranowym, nagrywająca płyty w kraju i za granicą, obecnie współpracująca  z ZPiT „Łany”- pani Marzena Kurpisz. Artystka wykonała kolędy; Gdy śliczna panna oraz White Christmas, Cichą Noc zaś usłyszeliśmy w Jej wykonaniu na koniec, wspólnie z całym zespołem. Solistce Rektor wręczył bukiet róż, Łany zostały zaproszone na wspólny poczęstunek, nie zabrakło również upominków dla najmłodszych członków Zespołu.

Rektorzy, Dziekani oraz zaproszeni goście, z auli udali się tradycyjnie już na poczęstunek do Stołówki Zespołu Szkół Przyrodniczych, gdzie można było  spokojnie porozmawiać i powspominać wspólnie spędzone na Uniwersytecie Przyrodniczym lata.

Na  każdego z emerytowanych pracowników Uczelni czekały upominki: płyty z kolędami w wykonaniu Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej UPP, pamiątkowe gadżety uniwersyteckie, kalendarze oraz szereg publikacji jubileuszowych wydanych z okazji 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych. Prezenty cieszyły się ogromnym powodzeniem i wzbudziły wiele radości.

Korzystając z okazji, chciałabym podziękować Władzom Uniwersytetu Przyrodniczego, które od wielu lat kultywują tradycję noworocznego spotkania z osobami na emeryturze. Okazuję się, że spotkanie to dostarcza mnóstwo dobrych emocji oraz stanowi inspirację do dalszych kontaktów.

Dziękuję również Wszystkim, którzy włożyli  swój trud i pomogli zorganizować to spotkanie,   zaczynając od  Golęcina  - panu  Edmundowi Jaryszowi oraz panu Rafałowi Krause, którzy realizowali nasze pomysły i byli otwarci na każde sugestie,  Panu Wiesławowi Janusowi wraz z całym niezastąpionym zespołem, mojej koleżance z Działu – Hani Jankowskiej, Wojtkowi za pomysły, Paulinie za zdjęcia oraz Osobom, które regularnie w tych spotkaniach uczestniczą. Do zobaczenia za rok!

Karolina Bresińska
Dział Osobowy i Spraw Socjalnych