STUDENT WYDZIAŁU OGRODNICTWA I ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU UPP Z PIERWSZĄ NAGRODĄ W KONKURSIE SPAK ORAZ NOMINACJĄ DO YOUNG TALENT ARCHITECTURE AWARD 2020

Praca magisterska studenta Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UPP, mgr. inż. arch. kraj. Patryka Antoszewskiego, wyróżniona została pierwszą nagrodą w Konkursie Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu na najlepszą dyplomową pracę inżynierską i magisterską z zakresu architektury krajobrazu oraz jednocześnie nominowana została do Young Talent Architecture Award 2020, jednej z najbardziej prestiżowych nagród dla młodych architektów.

W tegorocznej edycji Konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu praca magisterska pt. „Projekt zagospodarowania terenu dawnych rodzinnych ogrodów działkowych w Poznaniu" autorstwa mgr. inż. arch. kraj. Patryka Antoszewskiego wykonana pod kierunkiem dr. inż. Dariusza Świerka zajęła pierwsze miejsce. Tematyka konkursowych prac dyplomowych dotyczy obszarów badawczych obejmujących problematykę krajobrazową w rozumieniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Kapituła konkursu podczas wyboru bierze pod uwagę skalę trudności tematu, oryginalność rozwiązania i pomysłu twórczego autora oraz czytelność i kompleksowość opracowania.

Jednocześnie ta sama praca magisterska wykona w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu została nominowana do Young Talent Architecture Award 2020 (YTAA 2020), jednej z najbardziej prestiżowych nagród dla młodych architektów. Konkurs YTAA 2020 przeznaczony jest dla absolwentów architektury, architektury krajobrazu oraz planowania przestrzennego, którzy ukończyli studia magisterskie w ciągu ostatnich dwóch lat. Podczas Tygodnia Architektury w Barcelonie 14 maja 2020 r. fundacja Miesa van der Rohe ogłosiła listę projektów dyplomowych nominowanych do tegorocznej nagrody. Na konkurs nadesłano 383 prac z 36 państw z 138 uczelni, pośród nich znalazło się 21 dyplomów reprezentujących polskie uczelnie architektoniczne, w tym praca mgr. inż. arch. kraj. Patryka Antoszewskiego z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Iwona Cieslik
Rzeczniczka prasowa UPP