X KONCERT GALOWY Z OKAZJI 100-LECIA ISTNIENIA UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU ORAZ DNIA PATRONA UCZELNI

X Koncertem Galowym z okazji  100-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dnia Patrona Uczelni zakończyły się oficjalne obchody jubileuszowe uczelni.  Wydarzenie odbywające się w Sali Ziemi MTP przygotowane zostało  z rozmachem godnym okazji.

Na otwarcie koncertu, który odbył się 23 listopada 2019 r., zgromadzeni goście usłyszeli fragmenty dzieła Carmina Burana Carla Orffa w wersji studyjnej z udziałem śpiewaków Chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu, Poznańskiego Chóru Kameralnego Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, solistów Agnieszki Bołzan – sopran i Mariusza Otto - baryton oraz instrumentalistów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego. Artystom na scenie towarzyszyli tancerze Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

W części drugiej w specjalnej aranżacji wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza, którego popis poprzedzili młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Łaniki. Następnie  na scenie pojawił się zespół Bandonegro, który przed poznańską publicznością potwierdził swoją światową klasę w dziedzinie muzyki tanecznej Astora Piazzolli. W dalszej części widzowie usłyszeli tenora Pawła Antkowiaka w znanym klasycznym utworze  z musicalu  West Side Story Leonarda Bernsteina, po czym  tańcem i śpiewem zawładnęli sceną  soliści sceny muzycznej Teatr PULS prezentując wraz z tancerzami utwory z musicalu Mamma Mia, towarzyszyła im Orkiestra Uniwersytecka Centrum Kultury Studenckiej UPP. Widowisko zakończył specjalny utwór finałowy z udziałem wszystkich artystów.

Na koncert zaproszonych gości wzywały tradycyjne już fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich VENATOR. Koncertem poprowadził znany dziennikarz, poznaniak z pochodzenia, syn absolwenta Wydziału Leśnego UPP, Tomasz Wolny.

Rzecznik prasowy UPP

fot. M. Szebiotko