Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ZOOTECHNIKA NA UPP NAJLEPSZA W POLSCE WEDŁUG RANKINGU KIERUNKÓW STUDIÓW | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

ZOOTECHNIKA NA UPP NAJLEPSZA W POLSCE WEDŁUG RANKINGU KIERUNKÓW STUDIÓW

ZOOTECHNIKA WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ I NAUK O ZWIERZĘTACH UPP NAJLEPSZA W POLSCE WEDŁUG RANKINGU KIERUNKÓW STUDIÓW PERSPEKTYWY 2020.

Zootechnika (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu już po raz trzeci została numerem jeden w swojej kategorii Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2020. W Rankingu Uczelni Akademickich Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelni rolniczych zajął trzecią pozycję.

W 21. edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2020 w kategoriach kierunki rolnicze, leśne i weterynaryjne kierunki prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu uplasowały się na wysokich pozycjach. W swojej kategorii pierwsze miejsce ponownie zajął kierunek Zootechnika Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, a w kategorii kierunki rolnicze i leśne Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu usytuował się na drugiej pozycji.

„Wysoka pozycja kierunku Zootechnika, to nie przypadek, ponieważ trzeci rok z rzędu plasujemy się na tym miejscu. To efekt wieloletniej pracy, na którą składa się wysoka pozycja naukowa, innowacyjne metody nauczania i znakomity kontakt z praktyką gospodarczą – mówi prof. dr hab. Piotr Ślósarz dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, który dzisiaj odbiera nagrodę. – „Chciałbym podkreślić, że stabilny rozwój wydziału, którego wyrazem jest wysoka pozycja rankingowa, to przede wszystkim efekt pracy jego pracowników i zespołu prodziekanów, z którymi miałem przyjemność współpracować w kadencji 2016-2020, i którym w tym miejscu chciałabym podziękować za zaangażowanie. To nasz wspólny sukces” – dodaje prof. dr hab. Piotr Ślósarz.

Na podium w swoich kategoriach znalazły się: Architektura Krajobrazu oraz kierunki o żywieniu i żywności, natomiast w pierwszej dziesiątce - Dietetyka, Biotechnologia, Ochrona środowiska i Inżynieria środowiska. Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2020  – będący integralną częścią Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – to informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich (publicznych i niepublicznych). Ranking ocenia 70 kierunków studiów w 9. obszarach rankingowych obejmujących nauki: humanistyczne, teologiczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, medyczne i o zdrowiu, techniczne, a także blok nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze ponownie znalazł się w czołówce zajmując trzecie miejsce. Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Jest jednym z czterech rankingów, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Przygotowanie tegorocznego Rankingu Kierunku Studiów wymagało od Kapituły i analityków z „Perspektyw” szczególnego wysiłku związanego z nowymi zasadami funkcjonowania uczelni wprowadzonymi ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z 20 lipca 2018 roku.

Rzeczniczka prasowa UPP