Doktoranci UPP finalistami konkursu FameLab

Dziesięcioro młodych badaczy awansowało do finału ósmej, polskiej edycji konkursu FameLab. Wśród finalistów znalazło się dwóch doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Natalia Leciejewska doktorantka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz Cezary Urbanowski doktorant Wydziału Leśnego.

FameLab jest międzynarodowym konkursem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Ideą konkursy jest szukanie wspólnego języka dla naukowców i społeczeństwa, aby o rzeczach trudnych mówić w sposób zrozumiały. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ciągu 7 lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 600 naukowców. Uczestnicy konkursu stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

Finał krajowy odbędzie się 18 maja br. Zwycięzca lub zwyciężczyni weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.

Gratulujemy naszym doktorantom i trzymamy kciuki za finał!

Żródło: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie