Finały VIII edycji ogólnopolskich konkursów dla serwisantów maszyn rolniczych „Mechanik na Medal”

Na  Międzynarodowej Wystawie  Rolniczej Agro Show 2019 odbyły się finały VIII edycji ogólnopolskich konkursów dla serwisantów maszyn rolniczych „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”. Konkursy organizowane są przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych, pod patronatem merytorycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ogółem w obydwu konkursach uczestniczyło ponad 200 osób. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Czesława Rzeźnika wyłoniło laureatów.

W konkursie „Mechanik na Medal” zwyciężył Krzysztof Chodorowski z Pracowniczego Ośrodka Maszynowego w Augustowie. Zwycięzcą konkursu „Młody Mechanik na Medal” został Piotr Bryszak z Zespołu Szkół Przyrodniczych naszego Uniwersytetu.

W dniu 20 września, w obecności zaproszonych gości, przy szerokim zainteresowaniu mediów i zwiedzających wystawę Agro Show 2019 ogłoszono wyniki obydwu konkursów. Gratulacje laureatom złożył Jan Krzysztof  Ardanowski, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Następnie wręczono dyplomy i nagrody główne, ufundowane przez organizatora konkursów – Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

prof. dr hab. inż. Czesław Rzeźnik