Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu… Na tropie eksperta | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu… Na tropie eksperta

W dniach 17-19 lutego 2017, na Międzynarodowych Targach Poznańskich zorganizowano kolejną edycję Targów Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE. Pośród licznych wystawców znalazło się stoisko reprezentujące Naszą Uczelnie, zorganizowane przez zespół Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu z Wydziału Leśnego. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem zwiedzających nie tylko ze względu na ciekawie ekspozycję czy też możliwość dyskusji ze specjalistami, ale również ze względu na mnogość zaproponowanych atrakcji.

Dla najmłodszych przygotowano szereg zadań i konkursów aktywizujących, obejmujących rozpoznawanie tropów zwierząt czy też zabawy logiczne, których ukończenie nagradzane było upominkami w formie balonów, medali i gadżetów ufundowanych przez firmy PHU AN-TOR A. Zwoliński oraz POLMAIS Karbowski Duklas Sp. J.

Dorośli przez cały czas trwania Targów mogli wziąć udział w konkursie wiedzy łowieckiej "Ekspert na tropie". Kwalifikacje przeprowadzane zostały na Stoisku Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu i wymagały od uczestników wykazaniem się wiedzą dotyczącą podstaw gospodarki łowieckiej. Etap finałowy konkursu, podczas którego uczestnicy odpowiadali na pytania problemowe a także prezentowali znajomość gwary łowieckiej, odbył się w niedziele, 19.02, na scenie głównej Targów. Najlepsi uczestnicy finału otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, zasponsorowane przez firmę PPHU BISTANA. Zwycięzca konkursu, pan Karol Tokarczyk, który otrzymał Nagrodę Specjalną , w postaci stypendium równoważnego opłacie na Studia Podyplomowe "Gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny", ufundowaną przez Dziekana Wydziału Leśnego. Nad przebiegiem merytorycznym konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. Piotr Łakomy – dziekan Wydziału Leśnego, dr hab. Maciej Skorupski, prof. UP – kierownik Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu oraz dr hab. Robert Kamieniarz – kierownik Studiów Podyplomowych „Gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny”.

Organizatorzy stoiska serdecznie dziękują wszystkim zwiedzającym i sponsorom, a także zapraszają do odwiedzenia strony internetowej wspominanych studiów podyplomowych (http://www1.up.poznan.pl/klol/index.php/home/aktualnosci/42-studia-podyplomowe-gospodarka-lowiecka-i-ochrona-zwierzyny-rekrutacja-na-rok-akademicki-2017-18), jak również facebookowego profilu "Choroby odzwierzęce" (https://www.facebook.com/ChorobyOdzwierzece/?ref=ts&fref=ts), na którym można zapoznać się z aktualnościami z życia Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu.

Autor: Jędrzej Daszkiewicz

GALERIA>>