Koncert godny Dnia Patrona Uczelni

Gościnna Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu sobotniego  wieczoru wypełniła się publicznością  do ostatniego miejsca. Tu bowiem odbył się koncert muzyczny, który na stałe wszedł do kalendarza obchodów dorocznego Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego - Augusta hr. Cieszkowskiego. W koncercie wystąpiły zespoły artystyczne Uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej.

Trzykrotne fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich VENATOR dały sygnał do rozpoczęcia prawie trzygodzinnego koncertu, a publiczność powitał JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul z zaproszeniem  do obejrzenia i zapoznania się z działalnością uczelnianych zespołów artystycznych, które  wystąpią w autorskim repertuarze.

W  pierwszej części wieczoru wystąpiły: orkiestra Uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej pod dyrekcją  dr. Mateusza Sibilskiego, Chór Akademicki Coro da Camera – dyrygent dr Barbara Dąbrowska-Silska, tancerze Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki (choreografia Joanny Bonickiej i  i Elżbiety Uryzaj-Nowak) oraz „Łany” w dwudziestominutowym programie zatytułowanym „Korowodem roztańczonym przez ojczyste nasze strony”, w opracowaniu układów tanecznych choreografa Andrzeja Tarnowskiego.

Druga odsłona koncertu była popisem wokalnym aktorów Sceny Muzycznej Teatru Puls i  tancerzy z Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich  w programie muzycznym zatytułowanym „Bombonierka”. Była to inscenizacja w  charakterze kabaretu literackiego, przygotowana  przez Jakuba Grzelaka (choreografia), Dawida  Krupę (aranżacja muzyczna i akompaniament)  i Pawła  Antkowiaka, reżysera całości VIII Koncertu Galowego z okazji Dnia Patrona Uczelni.

Publiczność z aplauzem przyjęła występy artystyczne  zespołów Uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej.

Organizacja koncertu – Biuro Rektora i Dział Marketingu i Komunikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rzecznik prasowy UPP
Foto: Maciej Szebiotko