Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop. Chórowi towarzyszyli: pianistka Anna Piwosz, skrzypaczki Agata Kurowska i Olga Polowczyk, wiolonczelista Stanisław Stanicki oraz organista Krzysztof Leśniewicz. Wśród publiczności obecne były władze uczelni:  Magnificencja Rektor prof. dr hab. Jan Pikul z małżonką, Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. kadr prof. dr hab. Roman Gornowicz oraz były Rektor, Prezes Fundacji Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak. Magnificencja Rektor  wręczył chórowi prezent w postaci 10.000 zł na działalność, dyrygentce natomiast list gratulacyjny. Odczytane zostały ponadto listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Marka Woźniaka. Po zakończeniu koncertu Pan Rektor Pikul zaprosił wszystkich obecnych na okolicznościowy bankiet do absydy Kolegium Rungego.

Barbara Dąbrowska-Silska