Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Naukowcy z UPP członkami Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał dwóch pracowników Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach: prof. dr. hab. Krzysztofa W. Nowaka oraz prof. dr. hab. Dariusza Skarżyńskiego na członków Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach, na kadencję 2019-2023.

KKE to gremium opiniotwórcze, doradcze, metodyczne i informacyjne, które pełni ważną rolę w tworzeniu i przekazywaniu dobrych praktyk  planowania i wykonywania procedur, stosowania zasad zastąpienia, ograniczenia i udoskonalenia oraz stosowanych metod alternatywnych w kwestii doświadczeń na zwierzętach. Pełni też istotną rolę w kontaktach z Komisją Europejską w omawianym zakresie.

Obu Panom Profesorom serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy powodzenia w realizacji tej trudnej i niezwykle ważnej dla środowiska naukowego misji.