Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Porozumienie o współpracy z University of El Oudel w Algierii | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Porozumienie o współpracy z University of El Oudel w Algierii

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w dniach 5-7 br. listopada gościł delegację z University of El Oued w Algierii. Przedstawiciele zagranicznej uczelni, z jej Rektorem – prof. Ferhati Omarem oraz Pełnomocnikiem Rektora ds. współpracy z zagranicą – Prof. El Habib Gueddą mieli okazję poznać nasz Uniwersytet, dowiedzieć się na temat jego działalności naukowej, dydaktycznej oraz organizacyjnej, a także zobaczyć doskonałą i nowoczesną bazę laboratoryjną.

Goście odwiedzili między innymi Katedrę Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska, jednostki naukowo-dydaktyczne w Kolegium Cieszkowskich, nowoczesny budynek Biocentrum oraz znajdujące się w nim laboratoria Katedry Genetyki i Hodowli Roślin oraz Katedry Agronomii. W kolejnych dniach delegacja z Algierii gościła na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu, zapoznając się z zapleczem naukowo-dydaktycznym Katedry Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej oraz Instytutu Żywienia Człowieka i Dietetyki oraz odwiedziła obiekty Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu i . Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda.

Jednym  z celów wizyty zagranicznych gości było podpisanie porozumienia o współpracy badawczej i dydaktycznej skoncentrowanej m.in. na prowadzeniu wspólnych projektów badawczych, publikacjach czy mobilności kadry, a także wymianie programów studiów, w tym również podyplomowych, współprowadzeniu rozpraw doktorskich czy  wymianie uczestników studiów doktoranckich w ramach warsztatów, konferencji, szkoleń. Współpraca z University of El Oued jest postrzegana jako perspektywiczna dla naszej uczelni ze względu na posiadaną dużą ilość studentów chętnych do kontynuowania edukacji w krajach europejskich. Ponadto Algeria jest obecnie szybko rozwijającym się krajem, w którym naukowcy są dofinansowywani w zakresie współpracy międzynarodowej.

Porozumienie przygotowane podpisali Rektorzy obu uczelni: prof. Ferhati Omar oraz prof. dr hab. Jan Pikul. Wizyta była koordynowana przez pełnomocnika Rektora UPP ds. Afryki – prof. dr.hab. J.B. Diattę.