Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pracownicy UPP pobiegli w sztafecie maratońskiej EKIDEN | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pracownicy UPP pobiegli w sztafecie maratońskiej EKIDEN

W niedzielę 9 czerwca nad Jeziorem Malta 6-osobowe zespoły zmierzyły się z dystansem maratonu podzielonym na 6 odcinków, w ramach jednego z nielicznych tego typu biegów w Polsce. Wśród uczestników była drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Drużyna UPP reprezentowana głównie przez pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej pomimo niesprzyjającemu biegom upału pokonała dystans 42.195 m w rewelacyjnym czasie 3:32:31 i zajęła 92 miejsce na 266 startujących ekip (53/184 w kategorii firm). Na kolejnych zmianach biegli: 1. Natalia Walczak, 2. Radosław Matz 3. Jakub Mazurkiewicz, 4. Maciej Augustyn, 5. Michał Woźniak, 6. Sebastian Kujawiak (kapitan drużyny). Naszym biegaczom serdecznie gratulujemy!

Sztafeta EKIDEN PragmatIQ ma na celu promowanie zespołowego biegania i pokazanie, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko zdobywanie coraz lepszych wyników, ale także świetny sposób na dobrą zabawę i integrację zespołu. Fundacja PragmatIQ od lat również wspiera dzięki organizacji sztafety EKIDEN PragmatIQ lokalne organizacje pożytku publicznego, przekazując na rzecz wybranej w danym roku instytucji 42,915 zł z każdej opłaty startowej. Ta symboliczna kwota odpowiada pokonanemu przez sztafetę dystansowi maratońskiemu. Podczas siódmej edycji wydarzenia wsparcie otrzymała Fundacja „Niesiemy nadzieję” z Poznania.

Rzecznik prasowy UPP