Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak laureatem tytułu „Przyjaciel Wierzenicy” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak laureatem tytułu „Przyjaciel Wierzenicy”

Zespół redakcyjny „Wierzeniczeń" i Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie im. Augusta Cieszkowskiego w Wierzonce 3 maja 2019 r. uhonorowały prof. dra hab. Grzegorza Skrzypczaka tytułem „Przyjaciel Wierzenicy”.

Tytuł „Przyjaciel Wierzenicy” przyznany został po raz 13-ty. Jest to nagroda przyznawana osobom nie mieszkającym na terenie Wierzenickiej Ziemi za pomoc i życzliwość okazywaną tamtejszej społeczności. W laudacji podkreślone zostało osobiste zaangażowanie prof. dra hab. Grzegorza Skrzypczaka w przygotowanie jubileuszowych obchodów 200. rocznicy urodzin Augusta hr. Cieszkowskiego w 2014 roku. Dzięki, któremu przy drzwiach wejściowych do Dworku Cieszkowskich w Wierzenicy wmontowana została tablica pamiątkowa poświęcona patronowi ufundowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Statuetkę św. Mikołaja wręczył laureatowi Stanisław Witecki - Pierwszy Przyjaciel Wierzenicy.

Rzecznik prasowy UPP