Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility RGD Brody nagrodzone na Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych – Poznań 2019 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

RGD Brody nagrodzone na Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych – Poznań 2019

W dniach 17-19 maja 2019 roku w Poznaniu odbyła się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych – Poznań 2019. Prezentowano na niej najlepsze z całej Polski hodowlane zwierzęta: bydło, owce, konie, drób, zwierzęta futerkowe.

Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu również brało udział w tej wystawie. Zostały zaprezentowane owce rasy wielkopolskiej oraz romanowskiej. Wyboru, przygotowania oraz prezentacji zwierząt dokonali: główny zootechnik RGD Brody, pani Gabriela Woźna oraz owczarz, pan Janusz Stachowiak.

W konkurencji owiec nizinnych najlepszą ocenę uzyskał prezentowany przez RGD Brody tryk rasy wielkopolskiej, nr kat. 52, który został ogłoszony championem wystawy.  Pozostałe owce pochodzące z hodowli RGD Brody otrzymały złote medale.

Honorową statuetkę Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych – Poznań 2019 dla Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Brody za championa z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego wraz z gratulacjami odebrał dyrektor RGD Brody, pan mgr inż. Edward Warych.

Tekst: Gabriela Woźna

Zdjęcia: Nikodem Woźny