Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Salon Maturzystów Perspektywy 2018 r. | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Salon Maturzystów Perspektywy 2018 r.

Po raz kolejny, w dniach 10-11 września br., w gościnnych murach Politechniki Poznańskiej odbył się Salon Maturzystów organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nie tylko uczelnie poznańskie, ale także i z całej Polski przygotowały dla odwiedzających stoiska wystawiennicze, z kompletem informacji rekrutacyjnych oraz atrakcjami dla najbardziej zainteresowanych przyszłych studentów.

Po uroczystym otwarciu Salonu Maturzystów, w którym brał udział prorektor ds. studiów prof. dr hab. Cezary Mądrzak, odbyły się wykłady prowadzone przez przedstawicieli OKE. To obok strefy wystawienniczej, bardzo ważny punkt targów, podczas którego zgromadzona młodzież może dowiedzieć się na temat technicznego i merytorycznego przebiegu egzaminu maturalnego.
 

Dział Marketingu i Komunikacji przygotował stoisko wystawiennicze, przy którym zainteresowani mogli uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na rok akademicki 2019/2020. Przy dużym wsparciu i praktycznej wiedzy studentów – przedstawicieli różnych kierunków – można było zapytać o specyfikę studiów, realizowane przedmioty, zajęcia terenowe, praktyki, staże, możliwości rozwijania własnych zainteresowań i pasji.
 

Na niezdecydowanych młodych ludzi czekały Panie z naszego Biura Karier, które służyły profesjonalnym doradztwem w zakresie diagnozowania kompetencji oraz dopasowania kierunków studiów do typów osobowości i zainteresowań. Przygotowaliśmy także prezentację o uczelni oraz jej ofercie wraz z różnymi możliwościami spędzania czasu wolnego.
 

Jakie studia interesują współczesne pokolenie Z? Najwięcej zadawanych pytań dotyczyło kierunków przyszłościowych, m.in. Dietetyki, Jakości i bezpieczeństwa żywności, Weterynarii czy Finansów i Rachunkowości. Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się też studia powiązane z szeroko rozumianym środowiskiem przyrodniczym, ekologią, zrównoważonym rozwojem, rolnictwem, ogrodnictwem, leśnictwem czy bardziej technologiczne jak Technologia żywności i żywienie człowieka, Technologia drewna. Nie brakowało też pytań o specyfikę kierunków zwianych z projektowaniem, jak Architektura krajobrazu czy Projektowanie mebli oraz możliwości zdobycia atrakcyjnej pracy po ich ukończeniu.
 

Szeroka i atrakcyjna oferta edukacyjna, prestiż i  bardzo dobra marka uczelni, a także doskonałe warunki do studiowania i kształtowania własnej ścieżki kariery - to atuty, które z pewnością wpłyną na trafne wybory młodych ludzi.

 

G. Adamczyk
Dział Marketingu i Komunikacji

 

Fot. A. Domaszewicz

 

WYDZIAŁY