UCMW w programie „Weterynarze z sercem”

Weterynarze z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP wystąpili w pierwszym odcinku III sezonu programu TVP2 „Weterynarze z sercem”.

W programie pokazywana jest opieka medyczna nad pacjentami klinik weterynaryjnych, nad zwierzętami w ogrodach zoologicznych, ośrodkach ratujących dzikie zwierzęta, stadninach koni oraz służbach wykorzystujących w swej pracy zwierzęta, takich jak policja, siły zbrojne, jednostki ratownicze czy służby celne.

Autorzy chcą, aby program dając rozrywkę jednocześnie edukował. Uczył empatii, pokazywał, jakie korzyści w rozwoju emocjonalnym i społecznym ludzi, a także w codziennym życiu dają zwierzęta i jak ważne jest dbanie o ich dobro. W odcinku, który miał premierę 2 września br. poznajemy mikrosunię, która aby biegać musi przejść rehabilitację. Zobaczymy również jak weterynarze UCMW UPP leczą psa z rozległym nowotworem. Czy uda mu się pomóc? Odwiedzą także wdzięczną małpkę lori w poznańskim zoo.

Zapraszamy do oglądania: https://vod.tvp.pl/video/weterynarze-z-sercem,02092018,29047850

rzecznik prasowy UPP