Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility WARSZTATY MOOD FOR WOOD W OGRODZIE DENDROLOGICZNYM WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

WARSZTATY MOOD FOR WOOD W OGRODZIE DENDROLOGICZNYM WYDZIAŁU LEŚNEGO UPP

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbyła się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyli studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Jednym z efektów ich pracy jest siedzisko w Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału Leśnego UPP.

Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. W tym roku jedna z takich drewnianych konstrukcji powstała w Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału leśnego UPP. Siedzisko mające służyć osobom odwiedzającym Ogród jako miejsce do wypoczynku i kontemplacji przyrody zostało zaprojektowane oraz własnoręcznie wykonane przez studentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier pod okiem poznańskich projektantów Jana Ankiersztajna i Aleksandra Nowaka.

Organizatorami warsztatów był SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Wiecej o projekcie: http://www.moodforwood.com/

Foto: Mood for Wood