Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Czwarta edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Czwarta edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego (Fundacja EFC) zaprasza do czwartej edycji konkursu, w którym przyznaje Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2021 r. To konkurs dla naukowców, dziennikarzy i praktyków na publikacje o edukacji. Dla autorów, którzy – tak jak Roman Czernecki, patron Nagrody – z zaangażowaniem podchodzą do edukacji, przyczyniają się do zrozumienia wyzwań, przed którymi stoi, pokazują, w jaki sposób je podejmować.

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest w trzech kategoriach:

• naukowej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i rozdziały w monografii zbiorowej,
  • publicystycznej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej i podcasty,
  • specjalistycznej: można w niej zgłaszać artykuły opublikowane w formie drukowanej lub elektronicznej o charakterze branżowym, skierowane do edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół.

Dlaczego warto rozmawiać o edukacji? Kto powinien w debacie publicznej ten głos zabierać? I wreszcie, dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Odpowiedź na pytanie znajdą Państwo w filmie.

W załączeniu znajduje się informacja o konkursie, jak również grafiki — do przekazania zainteresowanym osobom oraz umieszczenia na stronie internetowej lub w social mediach. Wierzymy, że wspólnie możemy dotrzeć do autorów publikacji, którzy z zaangażowaniem podchodzą do tematyki polskiego szkolnictwa.

Tu znajdą Państwo więcej informacji o Nagrodzie.