100 lat zrównoważonej gospodarki leśnej

Podczas trwających targów POLECO, 18.10.2023, odbył się panel dyskusyjny "100 lat zrównoważonej gospodarki leśnej" z udziałem prof. dr. hab. Krzysztofa Adamowicza z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Panel poświęcony był analizie rynku drzewnego, tematyce ekonomiki leśnictwa, pozyskania i sprzedaży drewna, a także społecznych funkcji lasu.    Eksperci podkreślali rolę Lasów Państwowych w ochronie przyrody przez ostatnie stulecie. Kluczowym tematem była wartość drewna jako surowca uniwersalnego, biodegradowalnego i ekologicznego, odgrywającego ważną rolę w polskiej gospodarce.

Zostało podkreślone, że zasada działalności polskich leśników przez lata pozostała niezmienna: dbałość o rozbudowę zasobów leśnych i ich różnorodność. Drewno, pochodzące z lasów, mające ponad 30 tys. zastosowań, to nie tylko cenne źródło wielu produktów, ale także ważny bufor bioróżnorodności i symbol ekologiczności.

Rzeczniczka prasowa UPP