Gala Nauki Polskiej z akcentem UPP

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, który został ustanowiony w 2020 roku na pamiątkę urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w auli Politechniki Warszawskiej, w przeddzień święta zorganizowano Galę Nauki Polskiej.

Podczas uroczystości nagrody odebrali wybitni przedstawiciele świata nauki i środowiska akademickiego. Wyróżnienia zostały przyznane za zasługi w pięciu kategoriach:  za  znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. Łącznie przyznano 59 nagród, w tym 50 indywidualnych i 9 zespołowych.

Szczególnie cieszy nas nagroda Ministra Nauki przyznana Pani prof. dr hab. Agnieszce Ewie Waśkiewicz z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.

W imieniu Pan Profesor dyplom oraz statuetkę odebrał prof. dr hab. Roman Gornowicz, prorektor ds. kadr i rozwoju uczelni, reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dział Marketingu i Komunikacji

Fot. www.gov.pl; zbiory UPP