Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Międzynarodowa Konferencja Naukowa na Wydziale Ekonomicznym | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Międzynarodowa Konferencja Naukowa na Wydziale Ekonomicznym

W dniach 10-11 listopada b.r. na Wydziale Ekonomicznym odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Viability of small farms managed by young farmers under new "farm-to-fork" strategy, która była podsumowaniem projektu badawczego finansowanego w ramach programu Erasmus+ (2020-1-CZ01-KA203-078495).

Członkowie konsorcjum z pięciu krajów (poza WE UPP także Czeski Uniwersytet Przyrodniczy w Pradze, Słowacki Uniwersytet Rolniczy w Nitrze, Uniwersytet Witolda  Magnusa w Kownie, Uniwersytet w Szeged) przedstawili rezultaty badań dotyczących długoterminowej rentowności małych gospodarstw zarządzanych przez młodych rolników w kontekście nowej strategii UE „Od pola do stołu”, która jest częścią ambitnego wyzwania, jakim jest Europejski Zielony Ład. Zaprezentowane konkluzje z analiz i przykłady dobrych praktyk w zakresie współpracy gospodarstw w łańcuchu dostaw stanowiły podstawę oceny obecnej i przeszłej nowej polityki rolnej w zakresie działań adresowanych do młodych rolników prowadzących małe gospodarstwa rolne. Połączenie nauki z praktyką zapewniał udział w projekcie stowarzyszeń reprezentujących młodych rolników. Efektem wdrożeniowym było stworzone narzędzia IT, które wspomaga zarządców gospodarstw w efektywnym planowaniu działalności i podejmowaniu decyzji gospodarczych.

Prof. UPP dr hab. Karolina Pawlak
Prof. UPP dr hab. Wawrzyniec Czubak