Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2024 o sztucznej inteligencji | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2024 o sztucznej inteligencji

Dziś na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w Uniwersyteckim Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. W dniach 15-20 kwietnia 2024 roku już po raz 27. Poznań stanie się areną fascynujących spotkań naukowych i artystycznych, podczas których naukowcy inspirują uczestników swoją wiedzą, odkryciami i swoją twórczością. Podczas konferencji prasowej dr hab. Paweł Kołodziejski zaprezentował także nową inwestycję Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz najnowsze badania związane z tą tematyką.

 

 

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest sztuczna inteligencja. W związku z rosnącym wpływem tej dziedziny i jej szybkim rozwojem, naukowcy skupią się na  uczestnicy konferencji w sali prosektorium Uniwersyteckiego Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt prezentacji różnorodnych aspektów oraz perspektyw, jakie za sobą ona niesie. W obliczu tego, że technologia oparta na sztucznej inteligencji staje się integralną częścią życia społecznego, prowadzi do powstawania nowych zachowań i stawia przed nami wyzwania nowego typu, warto zgłębić szanse i perspektywy związane z tym obszarem.

 

W programie Festiwalu znajdą się także wydarzenia, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród publiczności. Interaktywne warsztaty, inspirujące wykłady, fascynujące pokazy oraz panele dyskusyjne zapewnią uczestnikom niezapomniane doświadczenia i wzbogacą ich wiedzę na temat sztuki i nauki.

 

Uczestnicy będą mogli wybierać wśród atrakcji przygotowanych aż przez osiem poznańskich uczelni: Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Politechnikę Poznańską oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a także poznański oddział Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Wyobraźni PPNT.

 

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jak zwykle nie zabraknie atrakcji - aż 16 wykładów z pasjonującymi pokazami, 6 praktycznych eksperymentów, 18 warsztatów, 12 stoisk interaktywnych oraz specjalny koncert. W sumie aż 85 różnorodnych wydarzeń odbędzie się w jedenastu lokalizacjach przyrodniczego kampusu. Zgodnie z motywem przewodnim Festiwalu wiele wydarzeń poruszać się będzie wokół tematu sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniu w naukach przyrodniczych – ogrodnictwie, rolnictwie, naukach o żywieniu czy biologii. Naukowcy UPP odpowiedzą też na pytania czy wydruk żywności to przyszłość czy chwilowa moda? Czy ChatGPT może zaprogramować zadania z matematyki? I czy MIKROplastik jest dla nas MAKROzagrożeniem? Program UPP: https://festiwal.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2024/03/Program-UPP-_Festiwal-2024.pdf

 

Finałem Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie koncert organizowany przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, który dopełni bogaty program wydarzenia.

 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki i sztuki do udziału w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki 2024, gdzie spotkanie z wiedzą staje się inspirującą podróżą poznawczą.

 

Więcej informacji na temat programu i rejestracji dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu: https://festiwal.amu.edu.pl/ 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

 

uczestnicy konferencji ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ 

WYDZIAŁY