IV Międzynarodowa Konferencja pt. „Ecological and Environmental Engineering”

Celem konferencji będzie prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej, realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia dotyczące: gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeń powietrza i zmian klimatu, toksykologii i oceny ryzyka dla środowiska oraz geoinformacji i teledetekcji.

1000 zbiorów w repozytorium otwartych danych!

W Repozytorium Otwartych Danych jest już dostępnych ponad tysiąc zbiorów danych badawczych. Ogromnie nas cieszy rosnące zainteresowanie udostępnianiem danych i umożliwianiem ich ponownego wykorzystania. Początki serwisu sięgają 2015 roku - czasu, kiedy jeszcze niewiele osób myślało o aktywnym korzystaniu z repozytoriów danych.

Zarządzenie JM Rektora UPP w sprawie uruchomienia Projektu PREIDUB

Uprzejmie informujemy, iż Jego Magnificencja Rektor prof. dr. hab. inż. Krzysztof Szoszkiewicz podpisał Zarządzenie nr 17/2024 z dnia 7 marca 2024 r. w sprawie uruchomienia Projektu PREIDUB w ramach Strategii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2024-2026 w zakresie doskonalenia badań naukowych i prac rozwojowych w priorytetowych obszarach badawczych oraz analiz ukierunkowanych na opracowanie celów i założeń długoterminowego planu rozwoju uczelni na potrzeby przygotowania do udziału w następnym konkursie w ramach programu IDUB

Konkursy 2024 w Horyzoncie Europa

Low-disruptive renovation processes using integration of prefabricated solutions for energy-efficient buildings - celem projektu jest opracowanie nowych procesów renowacyjnych, które m.in. skrócą czas prac budowlanych, obniżą koszty finansowe (w stosunku do tradycyjnych metod), ograniczą ilość pyłów i odpadów, a także zmniejszą negatywny wpływ renowacji na różnorodność biologiczną.

Subskrybuj RSS - blogi