Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Metody i Programy Hodowli Zwierząt - pionierski podręcznik w języku polskim | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Metody i Programy Hodowli Zwierząt - pionierski podręcznik w języku polskim

Na rynku pojawił się pierwszy podręcznik w języku polskim poświęcony metodom genetycznego doskonalenia zwierząt, zatytułowany "Metody i Programy Hodowli Zwierząt". Publikacja uwzględnia szerokie zmiany w hodowli, wynikające z wprowadzenia do praktyki selekcji genomowej w ostatnich latach.

Podręcznik ten nie tylko prezentuje nowoczesne metody hodowli, ale także dostosowuje się do zmieniających się uwarunkowań otoczenia produkcji zwierzęcej. Autor podkreśla konieczność dostosowania celów hodowlanych, mając na uwadze zrównoważoną hodowlę zwierząt. Obejmuje on obszerną tematykę, która dotyczy nie tylko aspektów genetycznych, ale także szersze konteksty związane z gospodarką i ekologią.

Publikacja jest skierowana do różnorodnego grona czytelników, ale przede wszystkim znajdzie uznanie wśród studentów zootechniki (I i II stopnia). Jednakże, warto podkreślić, że podręcznik może również zainteresować słuchaczy kierunków, takich jak biotechnologia i weterynaria. Bogactwo informacji zawartych w książce sprawia, że stanowi ona cenne źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w hodowli zwierząt.

Rzeczniczka prasowa UPP

okładka książki - Metody i Programy Hodowli Zwierząt