Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. UPP dr hab. Janetta Niemann członkiem Komitetu Naukowego 16th International Rapeseed Congress 2023 w Sydney | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W dniach 24-27 września w Sydney odbył się International Rapeseed Congress (IRC) organizowany przez Australian Oilseeds Federation (AOF) i the Global Council for Innovation in Rapeseed and Canola (GCIRC).

To największy, międzynarodowy Kongres Rzepakowy odbywający się co cztery lata i zarazem najważniejsza międzynarodowa konferencja poświęcona badaniom i  osiągnięciom w rzepaku. Wzięło w niej udział ponad 600 naukowców i praktyków z ponad 31 krajów z całego świata.

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli naszej Uczelni, którą reprezentowały Prof. UPP dr hab. Janetta Niemann oraz mgr inż. Justyna Szwarc z Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Wydziału Rolnictwa Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Kierownik Katedry Genetyki i Hodowli Roślin Pani Prof. UPP dr hab. Janetta Niemann, jako członek GCIRC została zaproszona do udziału w komitecie naukowym tej prestiżowej konferencji i była odpowiedzialna za sekcję tematyczną pt: Genetics, Genomics and Breeding. Ponadto, Pani Niemann współprowadziła cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem sesję tematyczną Seed Quality Genetics.

Na podkreślenie zasługuje także aktywny udział doktorantki Katedry Genetyki i Hodowli Roślin w Kongresie. Pani mgr inż. Justyna Szwarc wygłosiła referat pt: From genes to field: advances in breeding and management of blackleg disease in Poland.

Link do internetowej strony konferencji IRC2023: https://www.ircsydney2023.com/