Sztuczna inteligencja - nowe horyzonty w nauce

paź
paź/13 12:00 - paź/13 14:00

Online

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wykładzie z cyklu: „Sztuczna inteligencja - nowe horyzonty w nauce”, odbywającego się w najbliższy piątek 13.10.2023 o godz. 12:00.

W bieżącym roku akademickim na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu kontynuujemy wykłady o sztucznej inteligencji. Nie przegap wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w świat przełomowych odkryć w tej dziedzinie i odkrywać, jak kształtuje ona nowoczesne podejścia naukowe. Eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami, jednocześnie prezentując fascynujące przykłady oraz najnowsze wyniki badań. Szczególny nacisk zostanie położony na zastosowania ChatGPT w kontekście akademickim, dostarczając inspirujących spostrzeżeń dotyczących wykorzystania technologii języka naturalnego w procesie nauczania.

Najbliższy referat pt. „Od perceptronów do konwolucyjnych sieci neuronowych: wędrówka przez historię i ewolucję głębokiego uczenia” wygłosi Prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki.

Wykład będzie poświęcony historii i ewolucji głębokiego uczenia, czyli jednej z najbardziej dynamicznych gałęzi sztucznej inteligencji. Omówione zostaną podstawowe koncepcje i modele sieci neuronowych, od prostych perceptronów do zaawansowanych konwolucyjnych sieci neuronowych. Zostaną przedstawione również najważniejsze osiągnięcia i przełomy w tej dziedzinie, takie jak AlphaGo czy ChatGPT.

Prof. UAM dr hab. Tomasz Górecki

Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w Zakładzie Statystyki Matematycznej i Analizy Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prodziekan ds. grantów i współpracy z gospodarką na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Naukowo zajmuje się analizą szeregów czasowych, analizą danych funkcjonalnych oraz sztuczną inteligencją. Zajmuje się również zastosowaniami metod statystycznych i uczenia maszynowego w praktycznych zagadnieniach. Od ponad dwudziestu lat prowadzi zajęcia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa, statystyką, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Współpracuje z wieloma firmami na polu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (Lidl, OLX, PWN, Samsung, Smartstock). Od wielu lat posługuje się językami Python oraz R, jest m.in. współautorem pakietów w R oraz autorem książki: „Podstawy statystyki z przykładami w R”. Współpracuje m.in. z pracownikami Colorado State University, University of Utah, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zaproszenie na webinar Zoom.

Kiedy: 13 paź 2023 12:00 PM Warszawa

Kliknij poniższy link, aby dołączyć do webinaru:

Identyfikator spotkania: 997 7216 7293