Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wykład otwarty pt. „Swój czy obcy – żółwie w wodach Poznania?” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

mar
mar/14 15:00 - mar/14 17:00

Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28
Sala D

Zapraszamy na wykład otwarty dr. inż. Mateusza Rawskiego pt. „Swój czy obcy – żółwie w wodach Poznania?” w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład odbędzie się 14 marca 2024 r. o godzinie 15:00  w sali D Collegium Maximum (ul. Wojska Polskiego 28).

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje: www.up.poznan.pl/cku/putw

Opis wykładu:

Żółwie wodno-lądowe są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych - z pozoru niewymagające, a jednak długowieczne i często przerastające swoimi wymaganiami możliwości opiekunów. Ich masowy import spowodował zwiększającą się skalę uwalniania do środowiska przyrodniczego i rosnące zagrożenie dla krajowej fauny i flory.