Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Art Live University Gallery zaprasza na wystawę „Dwa morza III” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Art Live University Gallery zaprasza na wystawę „Dwa morza III”

Kilka dni temu w gmachu Kolegium Cieszkowskich otwarto ciekawą wystawę rzeźbiarską pt. „Prawie dotykając”, która potrwa do 18 czerwca br., a od dziś w Art Live University Gallery  w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego można podziwiać  inną twórczość artystyczną - fotografią wykonaną najnowszą techniką cyfrową na płycie  metalowej, zatytułowaną „Dwa morza III”.

Autorem prezentowanych w galerii  wielkoformatowych zdjęć jest prof. Zbigniew Szot z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artysta zajmuje się w swej twórczości poza fotografią również malarstwem, grafiką, rysunkiem, działaniem przestrzennym oraz scenografią.

W najnowszej technice cyfrowej autor, fascynujący się morzem, prezentuje 10 zdjęć  wykonanych nad  brzegami Bałtyku i morza Północnego.

Kuratorem wystawy jest prof. Jacek Jagielski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a inicjatorem zorganizowania IV już wystawy  w siedzibie biblioteki  jej dyrektor,  mgr.  Mariusz Polarczyk.

W otwarciu uczestniczył prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. Krzysztof Szoszkiewicz.

Rzecznik prasowy UPP

Foto: Jerzy Lorych