Wykład online Kathariny Boguslawski

W dniu 14 grudnia 2023 r. odbył się trzeci i ostatni w tym roku wykład z cyklu Nauka w Centrum, pt. "Kwantowa ścieżka do chemii", który wygłosiła prof. Katharina Boguslawski, laureatka Nagrody NCN 2023 w obszarze nauk ścisłych i technicznych. Prof. Boguslawski jest chemiczką kwantową, pracuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i jest członkinią Akademii Młodych Uczonych PAN. W badaniach łączy chemię, fizykę, matematykę i informatykę stosowaną. Skupia się na rozwoju nowatorskich metod obliczeniowych pozwalających na modelowanie właściwości cząsteczek chemicznych o dużych rozmiarach, bez konieczności robienia badań eksperymentalnych. Wykładu można posłuchać tutaj.