Październik 2016

Stypendia Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne

Ogółem do Kapituły Stypendium Naukowego Miasta Poznania wpłynęły 132 wnioski. Tą prestiżową nagrodą wyróżniono trzynastu młodych naukowców, a wśród nich w dziedzinie nauk biologicznych doktoranta Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którego opiekunem naukowym jest prof. Krzysztof W. Nowak.

Bardzo udany „dzień ogrodnika i architekta krajobrazu”

Okazją „najazdu” młodzieży wraz z ich opiekunami, był po raz pierwszy zorganizowany przez wydziałowe kierownictwo „dzień”, w którym zaprezentowano aż 37 tematów, mogących zainspirować potencjalnych kandydatów do studiowania na jednym z trzech kierunków: ogrodnictwo, medycyna roślin i architektura krajobrazu.

JM Rektor i „Łany” u Prezydenta RP

Para Prezydencka, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego i Zenon Musiał (zespół „ Łany”)

Para Prezydencka podziękowała rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego i zespołowi „ Łany” za kultywowanie pięknych dożynkowych tradycji i za taneczno-wokalne uświetnienie ceremonii obrzędu wieńcowego oraz za ponad godzinny koncert na zakończenie uroczystości dożynkowych w Spale.

W pierwszej części uroczystego spotkania szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska wręczyła organizatorom i współorganizatorem Dożynek Spała 2016 dyplomy w podziękowaniu za wkład w ich organizację.

Inauguracja roku akademickiego, jakiej dotąd nie było

Ten dzień, 7 października przyjdzie więc do historii Na oczach zaproszonych znamienitych gości i przyjaciół uczelni, pracowników naukowo-administracyjnych i studentów, odbyło się b. uroczyste przekazanie insygniów rektorskich, co oznajmiło oficjalne przekazanie kierownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego i zapoczątkowanie nowego rozdziału w życiu naszej Alma Mater. Zanim rektorzy uroczyście przekazali sobie władzę nad ponad 10.

Wyniki zawodów wędkarskich na jeziorze Gorzyńskim

Były to zawody w nieco odmiennej formule, niż ta, do której przywykli lokalni wędkarze. Na zawodach łowić można było tylko metodą spiningową z łodzi, w parach do jednej siatki. Najlepiej poszło duetowi Krzysztof Picner i Paweł Przewoźny. Panowie złowili razem 3,75 kg ryb. Drugą parą byli Paweł Migoś i Mirosław Zieliński, którzy złowili 2,705 kg ryb. Na trzecim miejscu uplasowali się Krzysztof Tomkowiak i Piotr Paśka 2,580 kg ryb.

Noc Naukowców

W tegorocznej edycji na terenie UP odbyło się prawie 200 imprez – warsztatów, pokazów, wykładów, stoisk interaktywnych, quizów, degustacji, które ulokowane były w 16 budynkach na terenie kampusu. Najwięcej wydarzeń tradycyjnie miało miejsce w budynku Collegium Maximum przy ul. Wojska Polskiego 28 oraz budynku Nauk o Żywności i Żywieniu przy ul. Wojska Polskiego 31/33. Uczestnicy wydarzenia dopisali, a każdy z szerokiego audytorium znalazł coś interesującego dla siebie. Można było m.in.