Kwiecień 2017

ŁANY uświetniły XVI Finałową Galę „Wójt roku 2016”

Na zaproszenie organizatorów konkursu - Telewizji Polskiej, finałową uroczystość pn. „Wójt roku 2016”, uświetnił Zespół Pieśni i Tańca ŁANY Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zyskując aplauz zgromadzonej publiczności, najwyższych sfer rządowych i laureatów konkursu.

28 kwietnia br. o godz. 12.40 TVP1 wyemituje 35 minutową retransmisję koncertu.

I Ogólnopolskie Sympozjum Nauk Przyrodniczo-Rolniczych - Relacja

Organizatorem był Samorząd Studencki Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii wraz z Sekcją Medyczną mAb oraz Kołem Naukowym Studentów Biotechnologii OPERON. W ramach seminarium odbył się wykład gościnny Krzysztofa Szafrańskiego z firmy Osadkowski S.A., sesje referatowe i posterowe. Wykład honorowy „Od neolitycznej ewolucji do współczesnej rewolucji genowej: historia hodowli pszenicy zwyczajnej” wygłosiła dr hab. Maria Drapikowska z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

XIII Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich UNIVERSITAS CANTAT

Chór CORO DA CAMERA wykonał interesujący program, rozpoczynający się od świeckich utworów renesansowych oraz kompozycji współczesnych, na piosenkach w stylu pop kończąc. Przy fortepianie zasiadła Anna Piwosz, chórowi towarzyszył na saksofonie Jacek Bera, który wykonał również wraz z Michaliną Pospiech partię solową. Koncert zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. Studiów, prof. dr hab. Cezary Mądrzak.

Dodatkowa rejestracja na studia w ramach Programu Erasmus+

Studentów zainteresowanych wyjazdami na studia w ramach Programu Erasmus+ w kolejnym roku akademickim (zarówno na semestr zimowy jak i na letni roku 2017/2018) informujemy, że dodatkowa rejestracja on-line jest aktywna od 21 kwietnia do 4 maja 2017. Jest to nabór dodatkowy na wyjazdy BEZ STYPENDIUM. Pozostałe warunki wyjazdu (prawa o obowiązki są takie same jak dla wyjeżdżających ze stypendium).

GRATULACJE

Z radością informuję, że Pan lek. wet. Maciej Gogulski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej, w dniu 21.04.2017 r. został ponownie wybrany na stanowisko Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, na kadencję 2017-2021.

W imieniu społeczności akademickiej naszego Wydziału składam serdeczne gratulacje i życzenia wielu dalszych sukcesów.

Piotr Ślósarz
Dziekan WMWZ

„Trzynastka” szczęśliwa dla młodych naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 134 prace dyplomowe, w tym 52 rozprawy doktorskie. Kapituła konkursu oceniła wszystkie prace bardzo wysoko, podkreślając ich aktualną tematykę, walory praktyczne i doskonałe przygotowanie pod względem merytorycznym.

Wśród pięciu wyróżnionych prac doktorskich znalazła się rozprawa naszego pracownika z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu – dra Przemysława Kowal-czewskiego pt. Charakterystyka soku z ziemniaka jako składnika żywności prozdrowotne, przygotowana pod opieką naukową prof. dr hab. Grażyny Lewandowicz i dr hab. inż. Anny Olejnik.