Książki przyrodnicze na święta

Zastanawiasz się nad prezentem dla kogoś, kogo fascynuje natura? A może chcesz tę osobę zainspirować do zmiany stylu życia lub wesprzeć w opiece nad zwierzakiem? Pracownicy Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotowali ciekawe propozycje książkowe, które w merytoryczny, ale przystępny sposób opowiadają o otaczającym nas świecie. Jeśli należysz do grona studentów lub pracowników UPP i nie masz pewności czy dany tytuł jest odpowiedni, koniecznie sprawdź go wcześniej w naszej Bibliotece!

Seniorzy wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu zmieniają rynek żywności

W tym roku po raz kolejny wielkopolscy seniorzy współpracowali z producentami żywności przekazując im swoje pomysły na nowe produkty żywnościowe i dania. W wyniku podobnej kooperacji w 2020r. wprowadzono na rynek sałatkę z buraka z kurkumą i imbirem i dodatkiem kolagenu „Burak na zdrowie” - produkt, którego ideę wypracowali seniorzy wraz z producentem ekologicznych przetworów owocowo-warzywnych „Folwark Wąsowo” oraz firmą biotechnologiczną Cofactor.

VI Forum Rolników i Agrobiznesu z udziałem naukowców UPP

W Sali Ziemi MTP w Poznaniu 23 listopada odbyło się VI Forum Rolników i Agrobiznesu organizowane przez top agrar Polska, które było miejscem dyskusji w szerokim gronie rolników, przedstawicieli agrobiznesu oraz ekspertów branżowych, w tym naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na temat przyszłość polskiego rolnictwa w regulacjach nowej Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).

UPP sygnatariuszem porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu

Na zaproszenie Minister Klimatu i Środowiska, przedstawiciele administracji rządowej oraz interesariusze sektora biogazu i biometanu, 23 listopada 2021 r. podpisali „Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu”. Jego celem jest wspieranie rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce. Podpisany dokument pomoże w maksymalizacji udziału polskich przedsiębiorców oraz technologii w łańcuchu dostaw na potrzeby budowy i eksploatacji krajowych biogazowni i biometanowni oraz rozwoju rynku i powszechnego zastosowania biogazu i biometanu w gospodarce. Wśród sygnatariuszy i partnerów naukowych projektu nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Ankieta

W imieniu zespołu koordynatorów ds. Covid-19 Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zwracamy się do Was z prośbą o udział w krótkiej anonimowej ankiecie, której celem jest rozpoznanie nastrojów w środowisku studenckim dotyczących szczepień, w szczególności rzeczywistego rozkładu powodów, dla których część osób odmawia lub odwleka zaszczepienie się. Wiedza ta będzie przydatna podczas projektowania i profilowania ewentualnych dalszych działań zmierzających do zwiększenia poziomu zaszczepienia wśród Studentów.